| S0nofS4tana a întrebat:

Daca rock-ul este muzica Diavolului inseamna ca manelele sunt muzica lui Dumnezeu?laughing

Răspuns Câştigător
| ImmortaluL a răspuns:

Rock-ul este muzica diavolului..hmmm depinde la ce fel de rock te referi, mai "satanici" asa sunt cei ce canta black metal, o varianta de rock, in rest astia de hard rock sau heavy metal, R & B, blues, bla bla, mi se par destul de ok, si cred ca manelele ar fi mai degraba muzica lu' sfantu duh de la Cazanesti si Isus Mondialu', acum serios nu trebuie s-o iei asa (se stie ca manelele sunt opuse cu rockul), adica ma rog era o intrebare pusa in gluma.

22 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Nicidecum.Reprezinta muzica zeilor nordici.Asgard,Midgard si Valhallă,toate se cutremura trepidant la auzul vocilor chinuite ale barzilor carpatini legendari, insotiti, desigur, de sunete duioase tambal, sunci unduite epileptic si tobe minuscule.

| S0nofS4tana explică (pentru Dumnezău):

laughing)

| Duucu a răspuns (pentru Dumnezău):

Esti un geniu...

| Dumnezău a răspuns (pentru Duucu):

Sarcasm?

| Duucu a răspuns (pentru Dumnezău):

Nu sunt nicidecum sarcastic, doar mincinos.

| onasis1961 a răspuns:

Manele sunt ale lui Satan!

| KristalPop a răspuns:

Poţi fii mai mult ca sigur că manelele nu sunt "muzica" (dacă tu numeşti aşa ceva muzică... în fine) lui Dumnezeu.
Oricât de mult am păcătuit eu, sunt sigur că nu mă urăşte Dumnezeu pe mine cum îi urăşte pe ăia.
Manelele sunt muzică de ţigani, iar ţiganii mint, fură, cerşesc, ne fac ţara de rahat peste tot.
Şi nu cred că Dumnezeu cel milostiv apreciază cum dau piţipoancele din c*r şi cântă doar despre bani şi duşmani. "Banii-s ochii dracului."

Cine ţi-a spus că rock-ul e muzica Diavolului? laughing
Află de la mine că nu e.

| S0nofS4tana explică (pentru KristalPop):

Stai linistit, era doar o gluma, apropo din comentariul tau aflu ca tii cu Dumnezeu, dar numele tau ma cam sperielaughing

| KristalPop a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Sunt credincios. Doar că n-am găsit un nume mai interesant. laughing

| S0nofS4tana explică (pentru KristalPop):

Banuiesc ca ai aceeasi explicatie si pentru poza de profil, nu?

| KristalPop a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Nu, îmi place black metal-ul.winking

| Delicacy a răspuns:

Manelele nu "este" muzică, sunt doar nişte zgomote ciudate vomitate de ţigani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Analizând colecţia de cruci şi iconiţe inmiresmate de pe parbrizul maşinii unui manelist, aş spune că da.

| bogdan72 a răspuns:

Plecand de la o premisa gresita nu poti trage nicio concluzie... Si da, inteleg, ar trebui sa fie o gluma.

| Ƨirenia a răspuns:

Rock-ul-> al oamenilor cu minte.
Manelele-> al oamenilor fara minte.
Simplu.

| GoddessMaui a răspuns:

Alea sunt mixtape-urile de la muzica bizantina.

| Høst a răspuns:

Of course. Deja-l văd pe dumnyezo la nunta lu' Cristoșel, stând la dreapta lu' Salam, făcând dedicații și aruncând cu dolărei și euroi.

| George1347 a răspuns:

Nu, inseamna ca manelele sunt ceea ce a vomitat diavolul.

| stone22 a răspuns:

Manele
def:manelele se obtin atunci cand bati un tigan cu sucitorul sau cand i tai gatu la o un caine sau la o mata

| nachofriends a răspuns:

Inseamna ca eu sunt diavolul laughing