| gaby_6279 a întrebat:

De ce asculta copiii manele?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Copiii sunt copii. Asculta si ei ce se promoveaza, ce asculta prietenii etc. Dar 'oamenii mari' ce scuza au?

13 răspunsuri:
| TipulVerde a răspuns:

Pentru ca parintii lor nu au fost sterilizati la timp...

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Pentru ca asta fac si adultii!

| moonY a răspuns:

Pentru ca li se permite.

Răspuns utilizator avertizat
| MADALINAAAA a răspuns:

Ptr ca in general verusrile manelelor sunt numai cu bani, femei si iubire...si ei se regasesc in ele.baietii vor sa arate tuturor cat de smecheri sunt ei, fetele devin asa sentimentale cand asculta o manea de dragoste.se regasesclaughing.si mie mi s-a intampat la un momentdat, dar bine ca am revenit la realitate!happy
Cred ca se mai asculta manele pentru ca nu stiu sa aprecieze un gen de muzica frumos, si care chiar merita ascultat...
Manelele le auzi la orice pas in Romania...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este moda lor acum...manele,telefoane mobile,(dar nu orice prostie de telefon)tigari, bautura...asta este viitorul Romaniei.

| anonim a răspuns:

@tipulverde-trebuie sa te contrazic de aceasta data, ei sunt sterlizati, insa la creier. rolling on the floor

| Чернобыль a răspuns:

Sunt inculti, de asta.

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Copii care asculta manele sunt siguri copii de romi, Doamne, cand o sa traiesc sa numai aud de manele? La fel si cu doamna ADRIANA BAHMUTEANU, cred ca este din tata rom, de aduce la ea in emisiune numai manelisti.Nu ai sa mai vezi o emisiune fara manele, deja imi provoaca repulsie. Cand spui manele, spui de fapt tigan.

| mickeye a răspuns:

Fiindcă n-au minte

| valsulnorilor a răspuns:

Sunt povesti de viata uneori si ii ating la corason.Cand mai cresc putin insa se dezvolta creierul si renunta la manele (probabil).

| marria a răspuns:

Pentru k este o moda...pentru k astea se asculta acum peste tot si practic ei cresc langa manele, cum sa nu le asculte?! daca parintii i-ar indruma catre un alt gen de muzica iar anturajul copilului nu ar asculta manele atunci ei nu ar mai asculta.

| eumi a răspuns:

Pentru ca in manele se reflecta nivelul de cultura al parintilor.