| FeelLove a întrebat:

De Craciun se va tine un spectacol cu elevii din generala si liceu. Vreau sa cant o melodie singura. Vreau sa`mi recomandati niste melodii pe care le-as putea canta. Bine inteles nu e neaparat nevoie sa fie solo, pot fi si melodii cantate de 2 persoane. Vreau sa ma pregatesc din timp, astept raspunsuri oricand.

3 răspunsuri:
| AiciTrebuiaSaFieUnNume a răspuns:

Poti sa canti: antonia-marionette; shontelle-impossible; jennifer lopez-papi; this time- pia toscano; john puzzle feat elise-so far so good. fundita?;]

| FeelLove explică (pentru AiciTrebuiaSaFieUnNume):

Greseala mea, am uitat sa specific ca vreau sa fiu ceva legat de craciun. de preferat ar fi in romana, oricum iti multumesc pentru raspuns

| ChristinaO a răspuns:

Pai,eu zic ca poti incerca si Noapte de vis,varianta in romana(sau engleza,cum vrei)/O Holly Night/The frist Noel,sau, eu zic ca Ave Maria sau Amazing Grace s-ar potrivi numai bine(asta daca iti permite vocea). Daca vrei ceva mai altfel, poti incerca Last Christams http://www.youtube.com/watch?v=E8gmARGvPlI sau,Christmas Pipes, care e foarte frumoasa, dar si foarte grea http://www.youtube.com/watch?v=9uLaIiP3n2o poti incerca sa o adaptezi vocii tale, daca crezi ca poti.Cam atat imi vine in minte acum, daca imi amintesc ceva, revin(: