| Dragosdoar a întrebat:

Deci,dupa 40 de ani de la infiintare iata ca Judas Priest mai scosera un album cu titlul Redeemer of Souls.Eu zic ca e un album decent, multi basinosi care se dau mari fani se declara dezamageti dar nu ai ce le cere.Eu zic ca e album decent, chiar unele melodii mi-au ramas cu placere in minte.Voi?

3 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Dă-mi un motiv pentru care ar trebui să-mi pese de noul album Judas Priest. Este o operă a creativității muzicale? Au evoluat încât au rupt barierele propriului gen muzical? Sau e doar... alt album Judas Priest, exact cum e alt album AC/DC sau alt album Iron Maiden?

Mie-mi place Judas Priest, zău, ascultam în draci acum ceva ani, dar am ajuns la concluzia că majoritatea trupelor care revin după câteva decenii cu un nou album scot ceva tipic, de parcă au pus la microunde albumele istorice și acum au doar o replică mediocră și neinteresantă a ceea ce erau. Cum ar fi 13 de la Black Sabbath, dar recunosc că albumul mi-a plăcut mai mult decât mă așteptam.

Deci... nu știu, să mă aștept și eu la dezamăgire și să aud ce am spus?

| Dragosdoar explică (pentru Polaris):

Mai toti memebri trupei au peste 60 de ani.Ce album isotric vrei sa mai scoata la varsta asta? E bine ca inca mai fac ceva si chiar fac bine.

| Wøodenpints a răspuns:

Seamănă cu celelalte albume judas. Poate că la ăsta s-au dus puțin mai spre power.
Nu văd unde-i dezamăgirea. Nu au schimbat stilul sau să încerce chestii noi care s-ar putea să nu meargă. E de căcat să zici că nu-ți place albumul ăsta de la ei, dar îți plac altele mai vechi.