| lc13cm3 a întrebat:

E normal ca ultima coarda de la chitara sa sune ca un fel de chitara electrica? laughing Daca nu ce-i fac? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Gabriel_Nicolae_1968 a răspuns:

Asa se aude ultima pentru ca este cea mai groasa la ton si cea mai zgomotoasa

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Se poate acorda...

| lc13cm3 explică (pentru baru):

Crezi ca sunt asta proasta incat sa nu incerc asta? straight face Tot asa se auzea...

| AlexanderAdrian a răspuns:

E cam ciudat. Poate ca ai o chitara cu corzi mixte - nailon si metal. Sau poate doar acea coarda e de metal. Vezi si tu. Daca nu, poate e deteriorata si vibreaza excesiv indiferent daca e acordata, sau poate exista vreun defect pe parcurs, se loveste de anumite elemente metalice si suna prea vibrant. Ma gandesc ca la asta te-ai referit cand ai spus ca suna ca o chitara electrica,