| roxana97 a întrebat:

Eu as vrea sa stiu daca e bine sa sarut la varta de 12 ani. Un baiat a incercat sa ma sarute dar l-am refuzat pentru ca nu stiu sa sarut si mie teama sa nu rada de mine pentru ca eu stau la poarta seara cu mai multi prieteni, dar nu stau la mine la poarta stau la 10 case incolo si printre acei prieteni mai este si baiatul de care imi place... mie imi e frica sa ma duc singura seara acasa si ma duce el.Intre timp mai se apropie de mine si imi pune mana dupa gat si cand ajungem la mine la poarta el ma intreaba daca mai vreau sa mai stam putin pe banca, eu ii zic ca nu mai am ce sa fac, dar pana la urma ii zic "Hai ca mai stam putin"...si ne asezam noi pe banca cand el se apropie de mine si ma ia in brate iar dupa aceea se ridica ma ridic si eu si a incerca sa ma sarute dar i-am zis ca ii ajunge un pupic i-am dat un pupic si daca ma prindea cu gura deschisa imi baga limba in gurabig grin...si mi-e frica sa il sarut ideea este ca mie imi place de el... dar el e cam vagabon are 12 ani... DACA PUTETI SA MA AJUTATIbig grinkisskisskisskisskiss[-O

25 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Esti mica pentru asa ceva, asteapta sa mai cresti, e normal ca la varsta asta nu stii sa saruti, pe parcurs vei invata, nimeni nu s-a nascut invatat.

| costyn162 a răspuns:

Problem, a ta este tipica varstei...Imi dau seama ca el este mai mare decat tine deci in privinta sarutului el are experienta si poate sa te invete...Nu-ti face griji, este logic ca la 12 ani sa nu stii sa saruti dar tu ai un avantaj:faptul ca esti fata; de obicei baietii preiau initiativa sarutului, fetele doar se lasa purtate de val si totul este bine... Daca chiar iti place de el, poti incerca...Nu uita, lasa-te condusa de el si astfel vei invata...Nimeni nu s-a nascut invatat...
Succes si sper ca te-am ajutat...

| thizizme a răspuns:

Ba copchii, ba... La 12 ani vedeti-va de jocurile voastre. Lasati dragostea pe mai incolo (15-16 ani).
De asemenea, daca el e mai mare ca tine (14-15 ani in sus) nici sa nu te gandesti. Stie el ce stie si ce vrea...

| Haydee a răspuns:

De acord cu @thizizme...happy

| MonicutZZa a răspuns:

Stiu ca e o prostie da' eu m-am sarutat prima data la 5 ani big grin nu mai stiu cum a fost da ne-am sarutat pe gura pur si simplu m-am lasat dusa de val asa ar trebui sa faci si tu, desigur, acum eu am o mie de emotii inaintea unui sarut adica imi bate inima foarte tare inainte sa ma sarute cineva dar atunci pur si simplu nu ma gandeam la sarut, la ce este el, acum ma gandesc la tot, la ce gust au buzele lui, la teritoriile noi pe care le exploram cu limba, nu trebuie' sa-ti fie frica, noroc si sa va iubiti! :*

| bluesky a răspuns:

Primul sarut l-am avut la 14 ani jumate nici eu nu am fost experta si, cum zice Skadred a venit de la sine si a doua oara am m-am descurcat mult mai bine! Lasa-l sa mai insiste putin, chiar daca il placi, va devenii si mai dornic sa te sarute...nu are de ce sa rada de tine, orice are si un inceput, daca vrei si crezi ca poti, spune-i ca e prima data si ca ti-e frica sau ai emotii! Va intelege! Succes!

| Skadred a răspuns:

Eu primul sarut l`am avuth la 9 ani si nu te gandi ca am fost cine stie ce expertwinking totul a venit de la sinewinking

| ايرينا a răspuns:

Mei... din ce am inteles eu e ca baiatul ala chiar e inebunit dupa tine. dar nu crezi ca totusi sunteti prea mici pentru a va saruta?big grinsucces!kisskiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spui ca nu te pricepi, trebuie sa ai mare grija, sa nu te muste de limbutzahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu daca e ok sa il saruti pentru ca si eu am aceeasi situati si nu stiu ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca esti de la tara nu? Te rog raspunde-mi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah, uite eu mam sarutat pentru prima oara la 13 ani. si eu imi faceam griji despre asta [ca daca o sal musc de limba buza]dar atunci nu stiu nu-ti mai sta gandul la asta adikuiti si doar te concentrezi sa o faci cat ma bine. sfatul meu e sa mai stai putin sa vezi daca mai incearca.si daca da...incercare moarte nare. aaa si un secret care de fapt numai e secret:el face totul trebuie sa te lasi condusa de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putetz sa ma ajutati si pe mine? un baiat ...mai bine zis colegul din fata mea se intoarce mereu la mine si se uita in ochii mei adanc ...intr-o zi. m-am muscat de buza in fata lui si... mi-a facut cu limba ce inseamna ca vrea sa ma sarute?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mii s-a intamplat la fel dar numai ca dupa 2 zila m-a sarutat cu forta, dar daca o sa-l saruti o sa te obisnuiesti, iar dupa ai sa vrei tu sa-l saruti, asa ca nu te da batuta succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maine daca o sa-ti mai ceara fara sa stai pe gaduri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei care ma ajuta si pe mine e vb tot despre saruturi deci sa va explic la mine la bloc is multi baieti mari 17 ani in sus si cam toti se dau la mine si unul iar asa mare ma inebuneste cu :stii sa saruti? iar eu habar n-am ce sa-i raspund dar dupa aia imi spune: daca nu stii te invat eu de stau baietii in limba dupa tine si tot chestii din astea poate eu as vrea sa incerc dar mii nu stiu cum poate frica ca el este mult mai mare decat mine dar tot nu stiu ce sa fac sa inerc sa nu sau? care ma ajuta cu neshte sfaturi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut primul sarut la 12 ani happy m-am lasat dusa de val si a fost totul bine >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor). ce aveti t0tii cu chestia asta "la 12 ani esti prea mic sa te saruti?". laughing)). nu'i advrt!winking. totusi suntemm in sec 21. pnm straight face un sarut nevinovath nu sctricawinking!

| grigorutz a răspuns:

Thizizme are dreptatewinking Totusi nu strica sa ai o relatie(daca se poate numi asa la varsta asta)

| mouse a răspuns:

Uite.la fel am patit si eu cand aveam 12 ani.Nu mai conteaza cum a inceput totul, dar apoi a vrut sa ma sarute.si eu tot am refuzat deoarece atunci trebuia sa fie primul meu sarut,, si ca si tine nu stiam sa sarut. dar pana la urma am acceptat si totul a venit de la sine.nu eram cine stie ce experta, dar totusi... D:.Asa ca iti zic ca poti incercabig grinhappy.
Bafta!

| ruxy_3311 a răspuns:

Problema tipica varstei tale...nu trebuie sa iti fie frica sa saruti..totul vine de la sine...

| elena980 a răspuns:

Chiar daca ai 12 ani nu este nimic rau sa incerci lucruri noi...nimeni nu a stiut sa sarute pana nu a incercat, nimeni nu se naste invatat.eu zic ca ar trebui sa incerci... te asigur ca dupa cum spui tu ca si el are 12 ani nu te vei face de ras...incerca si te astept cu un mesaj cum a fost...winkingwinkingwinking

Succes!

| florin15 a răspuns:

Nici eu nu stiu sa sarut am doar 15 ani si o fata de la bloc se roga sa fie cu mine. dar eu o refuz de fiecare dat...bineinteles ca ea e mai mik ca mine are doar 12 ani dar a mai fost cu baietii de la bloc.si stiu ca nu stie sa sarute si cum nici eu nu stiu nu vrea sa ma fac de rassad ce sa fac? nu am solutii.am vazut niste videoclipuri cu saruturi pe net.care apropii buzele si sarutii normal asta imi iesi. dar cu limba nu stiu? care ma ajuta? va rogggg ast raspuns. Pls si inca o faza daca gresesc la sarut cand ma apropii de ea. si ma sarut, daca o musc de buza prea tare?sad ast raspunde mersi mult.As vrea sa imi iasa

| florin15 a răspuns:

Ma autati? eu am sa accept si sarut cum stiu. sper sa nu ma fac de rusine.sadCare ma ajuta? inchid ochii si incerc tongue. Sper sa imi iasa daca nu imi iese am sa mai exersez. dar cu cine?sadcu oglinalaughing

| florin15 a răspuns:

Primul meu sarut a fost in clasa a 3a cu una maria ce bunaciune e acum. Dar pot sa fiu cu ea dar nu stiu sa sarut.In clasa a 3 a sarutam pe buze dar nu stiam cred ca a fost din instinct. sper sa imi iasa si acum.