| anonim_4396 a întrebat:

Eu cant acasa(inregistrez melodii) si vreau sa va intreb daca stiti ce microfon (care se conecteaza la calculator)pot sa-mi cumpar la un pret mai mediu si sa fie bun de ceva, puteti sa dati si situri sau poze, modele etc.

4 răspunsuri:
| xilotto a răspuns:

Http://www.partysound.ro/microfoane-c-81.html

Poate te ajuta situ acesta.

Răspuns utilizator avertizat
| mitika_9299 a răspuns:

Nu cred ca neaparat modelul microfonului e important, ci modul de procesare a sunetului, ambianta in care inregistrezi, si softwarelul pe care il folosesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti obtine o claritate a sunetului cu un ekipament foarte simplu de utilizat. un mixer behringer 802 fx si un microfon samson c01. cred ca e cea mai indicata metoda. un microfon bagat direct in placa de sunet a pc-ul tau nu iti va da cea ce cauti. adica claritatea inregistrarilor.