| AvalohAlyn a întrebat:

Eurovision 2013 selectia nationala,castigator:Cezar-It's my life! Ce parere aveti? Sunteti fericiti sau dezamagiti? Ce credeti ca va face in Suedia? Credeti ca se va descurca?
Eu personal aveam alt top dar imi place si melodia aceasta care a castigat, e draguta.Am auzit azi pentru prima oara.

13 răspunsuri:
| ComatoseWine a răspuns:

Ce tampenie! Oricum numai tampenii de melodii cantate de niste oameni fara ocupatie. Daca ar fi fost sa aleg as fi ales o melodie vesele cu ritm care sa placa nu o "chestie" cantata de un contratenor(eu oricum nu sunt deschis catre aceasta idee). Macar nu a castigat Narcis Iustin.Eu as fi ales ori Renee Santana ori, in orice caz, Electric Fence ca era mai de "zbenguiala"laughing

Top 5 "Ce dracu au cautat in finala":
1.Narcis Iustin
2. Elena Carstea
3.Casa presei
4. Ovidiu Anton
5.Cristian Prajescu

P.S.:nu ma leg de calitatile vocale, ci doar de prestatia scenica, gen muzical si versuri."Spinning" e un cuvant tare nemelodios, bun de pus in Beyblade.

| AvalohAlyn explică (pentru ComatoseWine):

Narcis e foarte talentat.Are o voce deosebita, e un talent, nu degeaba a iesit pe locul 2 la Romanii au talent si e apreciat de adolescenti si nu numai.big grin

| ComatoseWine a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Am specificat ca nu m-am legat de calitatile vocale,insa, fiind contratenor, este cam greu sa fii apreciat, cu atat mai putin in cadrul unui concurs de genul acesta in care show-ul si aliantele fac jocul, nu calitatile vocale in mod deosebit.
Locul 2 la "Romanii au talent" nu inseamna nimic pentru mine.E mai mult o jignire la adresa romanilor acest concurs.

| AvalohAlyn explică (pentru ComatoseWine):

Are voce mare, are talent mare, Iustin.
Ce e contratenorul, nu m-a interesat niciodata sa aflu asta, nu radelaughing

| ComatoseWine a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Barbatul care depune un efort al gatului si plamanilor prin care "manipuleaza"corzile vocale ca sa sune ca a unei femei de opera(de obicei mezzosoprana sau contralta, foarte rar de soprana...un exemplu de mezzosoprana cunoscuta:Lana del Rey...coltralta: Amy Winehouse, Adele).

| AvalohAlyn explică (pentru ComatoseWine):

In cazul lui, e un adolescent, la fel ca si mine.

| BlackFuneral a răspuns:

Dezamăgire totală!
L-au furat pe Turcelu.

| AvalohAlyn explică (pentru BlackFuneral):

Melodia lu Turcelu era de pe alta planetarolling on the floorpenibilutalaughing

| BlackFuneral a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ce ai mă? Cea mai adevărăciune melodie de la Eurovision.
http://www.youtube.com/watch?v=DeX0WlYHebA

| AvalohAlyn explică (pentru BlackFuneral):

Esti ironicalaughing

| FearOfTheDark a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Cea mai shuk@r@ piesa de pana acum.Ce sa mai spunem?
Turcelu Z@ BEST!

Si totusi e mai bine ca l-au ales pe tipu' asta(de care n-am auzit) in loc sa-l aleaga pe ala cu refrenu'.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu conteaza ce face, dar sa faca

| PopAdrian a răspuns:

Nu am auzit in viata mea de Cezar asta, dar sa speram ca va face ceva in Suedia. Nici de Electric Fence nu am auzit, dar ritmul ala tiganesc-balcanic era interesanthee hee Referindu-ne la Turcu, Leonte si Ianau, pot sa spun ca a fost doar o batalie intre televiziuni si erau mult prea "noi" in industria muzicala ca sa stie cu ce se mananca asa ceva. Daca ai castigat X Factor sau Locul 2 la Romanii au talent nu inseamna ca gata, castigi si Eurovisionul.

Totusi, nu putem sa nu o bagam in seama pe Luminita. Melodia este frumoasa si interesanta, are experienta si de la editia trecuta cand a venit cu locul 3 (in 2005). Dupa mine, putea linistit sa participe. A fost juratul ala, Stefan nu mai stiu cum care nu i-a acordat nici un punct. Serios? Mi se pare o insulta. Macar un punctulet acolo, de bun simt..., chiar daca nu iesea pe locul 1.

Acum...asta e. Om' trai si om' vedea happy