| QVictorya a întrebat:

Hei! Care sunt genurile de muzica usoara?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfoai! Iti bati joc de mine? Ce crezi ca astea se invata asa, din zbor?! Si pentru cei care au vrut sa para mai inteligenti cu incultura lor, rock-ul si metal-ul si toate subgenurile ce deriva din ele fac parte din categoria muzica usoara.

| dyana200311 a răspuns:

Multe.....cateva sunt:hip-hop, rap, danCE, HOUSE, pop, rock, ...etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dyana200311):

Rock? Eşti proastă?

| SymphonyOfDestruction a răspuns (pentru anonim_4396):

Da si rockul si metalul. sunt 3 mari grupari :muzica populara, clasica si usoara. in usoara intra rocku, popu, hippie,rapp, metal, dubshit, blues, folk etc... cred ca country ii la populara, cred.

| MaskOfSanity a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu că aia care a pus întrebarea ar fi deşteaptă rău, sau ceva.

| Duucu a răspuns (pentru dyana200311):

De ce nervii mei se bat cănd te văd?

| QVictorya explică (pentru MaskOfSanity):

Probleme? nu cred ca fiece om ar trebui sa cunoasca acest lucru, daca nu dai un raspuns care m-ar ajuta mai bine nici nu scrie. ce folos ai din asta.
Eu nu invat la muzica ca sa stiu aceste chestii, de aceea nu trebuie sa ma judeci pe nedrept. Daca tot ai avut curajul sa-mi scrii acest lucru, atunci sa vad ce minte ai pentru a-mi raspunde la intrebare!`

| Daemonicium a răspuns (pentru QVictorya):

Chestiile de genul nu se învaţă la muzică.
Este ceva ce ţine de cultura generală a fiecăruia. La tine nu se pune problema, că nu ştii ce-i aia.
Şi e necesar să ştii ce gen de muzică asculţi. E ca şi cum ai asculta King Diamond şi nu ştii ce gen e, dar după ai o revelaţie şi zici că-i muzică uşoară şi-ţi iei una peste bot dacă e vreun cunoscător acolo.