| Xlove64 a întrebat:

Heiii
Cum acordez o chiatara >clasica?
Adica nu stiu pentru fiecare mel sau mai bine spus. cand se acordeaza chitara
Explicati`mi pla
Funda pentru cel care explica cel mai binee happy

Răspuns Câştigător
| MariusFurduescu a răspuns:

Daca te referi la cat de des trebuie sa acordezi chitara, ar trebui sa verifici cu un tuner ininte sa incepi sa exersezi, apoi ar trebui verificata periodic pentru ca ea se va dezacorda pe masura ce canti. Daca te referi la tipul de acordaj folosit intr-o piesa, atata timp cat nu este specificat (in tabulatura sau in piesa), in principiu ar trebui sa fie standard (E,B,G,D, A, E). Mult spor, Marius Furduescu - www.the-guitar.ro.