| THhumanoidTH a întrebat:

Hello! Am o intrebare pentru fanii muzicii rock! Ce semnifica/inseamna acest gen de muzica pentru voi? DAU funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| king4aday a răspuns:

In primul rand inseamna libertate, devotament, unitate si un stil de viata, care te scoate din mizeria sociala in care traim. Pe scurt. Gasesti tot ce vrei in lumea rockului, de la balade, pana la melodii mai sofisticate (gen Dream Theater), sau chiar extreme ca black metal. Cand devii fan al genului simti ca apartii undeva. Oriunde in lume cand dai de un rocker, ai un punct comun: muzica pe care o iubesti cu adevarat. In plus, mai si inveti multe citind textele, nu ramai doar cu "la mare, la soare".

4 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Să zicem că un rocker adevărat nu va sta să îți explice TOT ce înseamnă rock-ul pentru el. Pe scurt, pentru mine este cel mai frumos gen de muzică, un mod de viață care mă desprinde uneori de realitate. Când sunt fericit, ascult rock, când îmi vine să mă sinucid, ascult rock. E viața mea, îmi regăsesc sentimentele în melodiile pe care le ascult. Chiar nu mă interesează dacă e heavy metal sau alternativ, dacă îmi exprimă ceva, ascult indiferent cât de mulți metalheazi mă judecă. Rock-ul este genul de muzică care îți intră în suflet, ceva ce nici un alt gen de muzică nu o va face într-un mod atât de profund.
Baftă

| megadeth_5578 a răspuns:

Pentru mine este ca un drug, deoarece ma linisteste, ma face sa ma simt bine, si imi transmite diferite emotii.Ma regasesc in muzica rock, si mi-a schimbat complet punctul de vedere asupra oricarei imprejurare.

| Robeert98 a răspuns:

Salut! Eu, personal, ador rock-ul \m/. Eu cred ca rock-ul este un mod de a-ti exprima ce simti, ce vrei, etc... Sper sa iti fi dat un raspuns bunwinking

| IFever a răspuns:

Muzica rock este una dintre cele mai complexe genuri de muzica,popul este varza pe langa acest gen de muzica.
Cat despre viata de rocker,rockerii sunt persoane libere,nu le pasa de nimic,nu sunt cocalari, niciodata nu vei vedea un rocker care sa fluiere o fata pe strada sau care o sa se ia de tine cu pretextul "ba, esti smecher". Whatever, rockerii sunt cea mai pura rasa de oameni, psihic vorbind.