| Sindrex a întrebat:

care e cel mai folosit si cel mai bun intrument folosit in muzca?

Cea ce vreau sa spun e ca vreau sa ma apuc sa invat sa cant la un intrument muzical ca daca tot vreau sa ajung cantarent nu ajung doar cu vocea happy
voi ce instrument imi recomandati?

Dau funda

PS: Am auzit la tv ca laptopu e cel mai bun intrument de muzica dc?
si pentru asta dau funda happy

7 răspunsuri:
| liveplus a răspuns:

Laptopul poate face orice sunet la fel si orga electrica (aia de arata ca un pian cu mai multe butoane decat tastatura ) un instrument trebuie ales in functie de voacea pe care o ai (doar nu l-ai vedea pe grasu cu o harpa) vorbeste cu un profesor de canto ca e treaba serioasa

| Wøodenpints a răspuns:

Nu poţi să spui că un instrument este mai bun decât altul, sau că unul este mai util.
De cele mai multe ori, instrumentele sună mult mai bine atunci când cânta toate odată într-o armonie bună.

Dacă vrei voce+ instrument, cea mai bună alegere mi se pare chitara sau bass-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chitară.
Laptop-ului poți să-i dai foc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am făcut tobe şi chitară. În prezent, studiez pianul şi pot spune că instrumentul cel mai potrivit pentru mine e chitara.E cel mai complex şi greu instrument, dar în acelaşi timp atrăgător şi interesant.

| FearOfTheDark a răspuns:

Faci ce crezi tu ca e bine.
Eu cant la pian si chitara si imi place mai mult chitara.Studiez chitara mai mult.Chiar daca stiu sa cand mai bine la pian eu tot cred ca nu e instrumentul meu preferat. Daca tu vrei sa faci muzica electronica fa pe laptop! Nu te opreste nimeni.

| Stanculescu a răspuns:

Chitara sau pianul! E mai usor la pian!
Funda?

| inooblack a răspuns:

Buna, eu sunt la liceul de muzica si fac chitara si pian, eu iti recomand chitara, e destul de usor sa inveti sa canti la ea daca stii notele si se potriveste mult mai bine daca canti la ea si cu voceawinking