| dream77777 a întrebat:

Vreau sa imi spuneti ce parere aveti despre Guns N'Roses. De ce va place trupa asta? Si daca puteti sa imi spuneti cateva cuvinte despre cariera lor. Cel mai bun raspuns primeste funda. :*

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

They sure rock. Parer personala. Scurt si la obiect. Una din trupele mele preferate. N-am ce sa iti spun fata de ce ai gasi pe net. Doar nu e ca si cum i-am cunoscut.
Astea imi plac in special de la ei:

https://www.youtube.com/watch?v=vcWTTs8QVRc

https://www.youtube.com/watch?v=1w7OgIMMRc4

https://www.youtube.com/watch?v=zRIbf6JqkNc

Sunt genul acela de artisti la piesele carora nu ai schimba nimic. Oricat de ciudat ar suna unele, parca asa trebuie sa fie.

| DjCiprianAlexandru a răspuns:

Este o formație americană de hard rock, formată în Los Angeles in anul 1985. Numele formației provine din unirea a două grupuri foarte importante de la Hollywood, L.A Guns și Hollywood Rose. Primul lor concert a avut loc pe data de 26 martie 1985.
Membrii actuali
1985 - W. Axl Rose - voce
1990 - Darren Arthur "Dizzy" Reed - clape
1998 - Tommy Stinson - bass
1998 - Chris Pitman - clape, programming
2002 - Richard Fortus - chitara armonie
2006 - Frank Ferrer - tobe
2009 - Dj Ashba - chitara solo
Discografie

1986 - Live?!*@ Like A Suicide [EP]
1987 - Appetite For Destruction
1988 - G N' R Lies
1991 - Use Your Illusion I
1991 - Use Your Illusion II
1993 - The Spaghetti Incident?
2008 - Chinese Democracy
Premii

1988 – Best New Artist – MTV Music Awards (Welcome to the Jungle);
1988 - Favotite Pop/Rock Single – American Music Awards (Sweet Child O’ Mine);
1989 - Best Heavy Metal Video – MTV Video Music Awards (Sweet Child O’ Mine);
1990 - Favorite Heavy Metal/Hard Rock Artistic – American Music Awards;
1990 – Favorite Heavy Metal/Hard Rock Album - American Music Awards (Appetite for Destruction);
1992 - Favorite Heavy Metal/Hard Rock Artist - American Music Awards;
1992 - Video Vanguard - MTV Video Music Awards;
1992 - Best Cinematography - MTV Video Music Awards ("November Rain");
1993 - Best Selling Hard Rock Artist - World Music Awards.

| dream77777 explică (pentru DjCiprianAlexandru):

Nu as fi vrut ceva copiat de pe wikipedia... o parere personala