| ieuieu331133 a întrebat:

Incerc si eu sa ma lansez in industria muzicala, eu pot sa imi fac instrumentale pe calculator(cu un program de compus), doar ca nu am instrumente si nu pot inregistra intr-un studio cantecul. Si intrebarea este daca casele de discuri se ocupa cu asa ceva? Sau ce fel de oameni ar trebui sa caut ca sa ma ajute? Folosesc de multi ani programul si am invatat sa compun cu el, este un program de midi free pe internet si nici nu caut sa ajunga sa fie interzis programul ca am spus eu cuiva pe internet despre el si lor nu le convine ca muzica se poate face prea usor si poate incerca oricine.(blah-blah) Vreau un gen de muzica electro-dance si nu caut oameni cu care sa ajung la inchisoare ca au facut nu stiu ce prostii si m-au lansat pe mine.

1 răspuns:
| Angel16ms a răspuns:

Parerea mea este ca prima data ar trebui sa cauti un impresar artistic! Totusi nu cred ca te sponsorizeaza doar pentru ca ai compus pe un program...Casele de discuri se ocupa cu cantareti si compozitori( de versuri pentru melodii). Presupun ca daca ai talent le programul ala, ai talent si la cantat sau ceva!
Sau a2-a varianta pentru muzica electro-dance cauta un dj care te poate invata ce stie si dupa poti incepe sa pui muzica prin cluburi!
Alte solutii nu prea sunt deoarece programul acela de compus pe calculator este ca un joc pe calculator