| TeoPT a întrebat:

La această întrebare să răspundă cei cărora NU le place rock-ul.
Vreau să vă văd argumentele "De ce nu vă place rock-ul?"
Da, gusturile nu se discută. Nu urmăresc să influențez pe nimeni, fiecare ascultă ce vrea. Vreau doar să vă văd argumentele, pentru că e ușor să spui doar "Urăsc rock-ul"
Mulțumesc

34 răspunsuri:
| TheLittleReaper a răspuns:

Prostia omeneasca nu are limite! voi criticati un gen de muzica pe care nici macar nu l-ati ascultat vreodata,si chiar daca l-ati ascultat cred ca ati auzit de metallica(cea mai cunoscuta trupa),voi nu stiti alcv decat manele,house si dance (prostii pentru mine)m-am saturat ca lumea sa crada ca daca esti rock-er esti satanist sau mai stiu eu ce, nu inteleg de ce criticati un gen de muzica pe care nu-l intelegeti, voi ascultati un dance :care se repeta aceleasi cuvinte de 20x pana te saturi de melodii doar daca o asculti o data,nu am nimic cu nimeni dar m-am saturat ca si rap-erii sa compare rock-ul cu manelele(la mine in clasa e ceva normal)sau cocalrii lui puya sa critice"rock-areala'ca si cum ar fi manele,si rock-ul sa stiti ca e si linistiti,si sunt mai multe tipuri de rock, nu numai metalul, si nu cred ca stiti voi destule melodii sau trupe incat sa criticati asa ca tineti-va gura si nu mai comentati aiureaangry

| TheLittleReaper a răspuns:

Care se leaga de rock e cocalarlaughing)

| dreamer_9385 a răspuns:

Eu sunt rapper nu ascult alt gen de melodie ascult la radio in masina cate o data kiss fm si zic ca Rockul vechi este cel mai bun ascultati Elvis Preslei ala rock adevarat si mie imi place dar rocku din ziua de azi e o combinatie dintre rock si metalica! Deci spun ca toti confunda rockul cu metalica! Salutari si bafta DrEaMeR

| Alina_Negrea_1990 a răspuns:

''Pe bune''?
Sfinte Sisoie cati si-au dat cu parerea despre genul de muzica rock.Sunt foarte multe genuri de rock,unele poate pe placul tuturor,altele deloc. Daca stai s-o iei asa Rock-ul se incadreaza printre cele mai ascultate genuri de muzica.Why? Majoritatea au ceva cu rock-ul,ba e satanist,ba ocult,ba prea zgomotos. Exista de exemplu multe genuri de rock,in care poti sa te simti liber,trist, fericit.
In muzica rock, se vorbeste despre religie, despre mult adevar, realitate.Asa ca unii care spun ca rock-ul nu e muzica, nu are valoare, nu inteleg muzica rock. Uite un exemplu inteligent:Omul care poate sa-ntelega genurile de muzica cum sunt Rock-ul, Rap-ul sunt oameni inteligenti.Nu asculta doar muzica, versurile, linia ci o simte in totalitate.Muzica rock este facuta pentru persoanele care o inteleg, nu care doar cred ca suna bine si de-aia o asculta.Inca un motiv:Muzica rock are foarte multa psihologie, foarte mult mister.Cineva acum ceva timp mi-a spus:''Unele persoane au ajuns retarde, vor simplu scurt si la obiect.Mai ales ca:Majoritatea sunt prosti, si noi ne multumim mai ales cand facem muzica.Nu-i intereseaza pe ei ca e manea, house, si asa mai departe trebuie sa sune bine ca oricum unii nu inteleg muzica adevarat.Inca o chestie:La radio se dau numai piese de ****, se promoveaza cacatul din Romania.Versuri de ****, videoclipuri de ****, si asa mai departe.Deci rock-ul ramane si v-a ramane intotdeauna genul de muzica apreciat de mine, de unii nu stiuwinking