NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

La ce instrument muzical v-ar plăcea cel mai mult să ştiţi să cântaţi? Ce instrument muzical credeţi că vi s-ar potrivi cel mai mult?
Deşi tentaţii sunt multe, a mea de pe primul loc cred că e saxofonul. Sunetul, atitudinea, atmosfera, flexibilitatea libertăţii de a improviza, transportarea uşoară şi posibilitatea de a cânta oriunde, orice, fără constrângeri, senzualitatea formelor, vibraţiilor, emoţiilor transmise...mă încântă totul.
Ca exemplu: http://youtu.be/p5EM9SjLiv4
Pentru voi ce instrument este ca şi făcut pentru voi, dacă există?

70 răspunsuri:
NOname
| NOname explică (pentru Dragosdoar):

Da, foarte tare. Muzicuţa are un iz country şi este o sursă muzicală de buzunar.

| Moryami a răspuns:

Stiu sa cand la pian. Parintii si bunicii mei au investit pentru a cumpara unul.
Stiu sa cant la pian o melodie foarte grea care nu stiu cum se cheama si Pink Panther Theme Song big grin

| Doub a răspuns:

Chitarahappy.E instrumentul meu preferatbig grin

NOname
| NOname explică (pentru Moryami):

Te felicit.
http://youtu.be/HhHwnrlZRus

| Sociopat a răspuns:

Cimpoi.Sa ma urc pe munte, vantul sa-mi sufle-n barba si sa ii dau tare. Eventual sa fie fulgere pe fundal si sa am un soim pe umar.

NOname
| NOname explică (pentru Sociopat):

Romantic şi excentric / tradiţional şi nonconformist simultan. love struck

| Pisicutzasmile123456 a răspuns:

Eu cant la pian si flaut dar mi-ar plăcea sa invat si vioara

| dghjhfgk a răspuns:

La pian

| Simona101 a răspuns:

Mie mi s-ar potrivi pianul. sa va spun si de ce. Stiu sa cant deja la el.

NOname
| NOname explică (pentru Simona101):

laughing Bun argument. Bravo!