| MariusToc a întrebat:

La solisti cand sunt pe scena au o casca in ureche. Ce rol are acea casca si ce se aude prin ea?

Răspuns Câştigător
| Pyuric a răspuns:

"in-ear monitors" - sunt sisteme profi care le ofera un sunet mai clar (elimina zgomotele) si le permit sa-si seteze volumele/mixajul mai bine... Si reduc sansele sa faca microfonie... Se folosesc in loc de monitoare ("boxele" de pe jos, orientate spre artisti - sigur ai vazut in concerte artisti care se sprijineau in fata scenei cu un picior pe ele cand cantau happy ).