| DeathTheKid a întrebat:

Ma lamureste si pe mine cineva ce gen de muzica canta Bon Jovi pentru ca am vazut pe multe siteuri ca cica ar canta hard rocklaughing, iar mie nu prea imi vine a crede ca ala e hard rock.

Răspuns Câştigător
| Edd_4925 a răspuns:

Mda, aici multa lume face o confuzie. hard rockul s-a "nascut" din psychedelic, rock n roll si chiar blues. deci acest gen de muzica nu presupune urlete sau solouri de chitara lungi, grele, puternice si zgomotoase. hard rockul se caracterizeaza prin folosirea regulata a chitarei, a bassului si bineinteles a percutiei. prin aceasta denumire se obisnuieste sa se deoesbeasca de rockul ala lent...gen pop rock. dar hard rock nu inseamna in niciun caz zgomot

3 răspunsuri:
| Aiicha a răspuns:

Canta rock clasic

| WTFuck a răspuns:

Rock logic

| KittyPinker a răspuns:

Canta rock normalwinkingclasiclaughing