Întrebare recomandată | Kaℓi a întrebat:

Nu mai avem bara muzicala, pe care vedeam cine - ce muzica asculta, nu mai este nici chatul TPU, unde mai posta lumea linkuri de pe youtube. Asa ca va invit sa ascultam muzica, si ca sa fie mai interesant, m-am gandit... sa fie sub forma de dedicatii :) pentru cine vreti voi, cu mesaj sau fara, muzica sa fie!
Incep eu: pentru NOname, o piesa nemuritoare :)
http://www.youtube.com/watch?v=YIHMPc6ZCuI

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru Sublime89.
http://youtu.be/8g4d-rnhuSg
"We are part of this universe
We are in this universe
The universe is in us
Yes, the universe is in us..."

"We are star dust
In the highest exalted way
Called by the universe
Reaching out to the universe..."

324 răspunsuri:
| Kaℓi explică (pentru NOname):

Mă bucur că am reuşit să sparg o gheaţă... happy
Felicitările le meriţi tu, ai contribuit mai mult decât minewinking

| Kaℓi explică (pentru anonim_4396):

Of, sensitive child! :)
Cateodata ma intreb daca chiar existi :) semeni atat de mult cu o parte din mine, una ascunsa de care uitasem, aproape...
http://www.youtube.com/watch?v=Anes_yAXeoY

| Kaℓi explică (pentru anonim_4396):

Mai esti printre noi? :)
Sper ca da!
http://www.youtube.com/watch?v=_eXw47qb4U0

| Kaℓi explică (pentru anonim_4396):

Tot pentru ploaie, si pentru tine :)
http://www.youtube.com/watch?v=wP6n1kvFENQ&feature=related

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Kaℓi):

Pentru tine și postarea ta. https://www.youtube.com/watch?v=rNajx1cD5T4

| Alphawolf a răspuns (pentru Kaℓi):

Faina melodia si interesant mesajul. Mersi!

| Alphawolf a răspuns (pentru NOname):

NoName, ceva imi spune ca dedicatiile mele te-au atins. Mea culpa, nu am avut intentia de a insinua ceva. Totul este cel putin la fel de metaforic ca si "lupul din tine". Am dedicat melodiile pentru ca mie imi plac, imi provoaca imaginatia, mi-o duce dincolo de obisnuit. Ultimele doua melodii sunt doar umor... pe cat sunt de ridicole pe atat de distractive.
Tot omul este cuprins de reverie, si barbatii viseaza chiar si cu ochii deschisi, "toti" avem momente cand "visam", sau poate chiar o "caracteristica" inclinata spre visare.

Aici, virtual, tu esti cea mai placuta, cea mai buna sursa de inspiratie a mea. Uite ceva sincer de la mine pentru tine
https://www.youtube.com/watch?v=OZrhnT8Eako

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Kaℓi):

Tu esti omul care merita sa fie iubit si care merita sa se simta ca o pasare si perfect pe mare si uscat si admirat in tacere.
https://www.youtube.com/watch?v=HC3cKVSO2RQ

| LegionarulRoman a răspuns (pentru Kaℓi):

Am descoperit ce frumos iti ating corzile sufletului(chiar daca nu inteleg nimic) melodiile grecesti, sarbesti (toate cele cu componenta orientala).Nu-i de mirare de ce Biserica Ortodoxa se bazeaza pe stilul asta. Imi place cu mult mai mult decat orice melodie din Occident.

https://www.youtube.com/watch?v=ghR_2ryDW40

https://www.youtube.com/watch?v=gHtC_iISpiQ

NOname
| NOname a răspuns (pentru Alphawolf):

Ştii cum e să ai o perioadă şi o stare naşpa şi toate, în loc să te ridice, parcă încearcă să te amărască mai rău?
Se aglomerează, se năvălesc...şi simţi că te sufoci.
Ei, cam aşa e şi aici. Ziua mea a început prost, dar nu cu tine.
A fost cam neplăcut, ce-i drept, să descopăr că (la nivel inconştient) mă asociezi cu o bucată de plastic, cu un obiect sexual, cu un comportament pueril, superficial, idiot şi ieftin, dar e şi mai neplăcut să fiu nevoită să-mi recunosc că în oareşce măsură chiar ai dreptate.
Uneori sunt mai sensibilă şi orgolioasă decât îmi place şi decât îmi place să recunosc şi uneori doare nici eu nu ştiu de ce.
Ştiu de glumă, accept şi ironii (deşi prefer auto), m-a blocat doar alegerea perspectivei. Nu ştiam că mă vezi (şi) aşa...dar ai tot dreptul şi dreptate.

Însă nu o să fiu ipocrită, varianta "sinceră şi conştientă" mi-a picat mult mai bine. Neaşteptată şi ea, exagerată, dar m-a copleşit şi amuţit în mod plăcut, duios. Mulţumesc.

NOname
| NOname a răspuns:

Http://youtu.be/O6ux-amcsKk :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Kaℓi):

Vad ca voi o tineti 3 zile si 3 nopti ca-n povesti...
http://www.youtube.com/watch?v=fCKmbbsJscc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Draga scriitoare si pasionata de viata spirituala si libera, suna a ce simt si eu. trei lucruri ma inconjoara din toate partile, in sfarsit mi-e frica de ploaie de parca timpul a masluit contra mea. cum raul se poate manifesta singur in mine si poate fi permis nu pot sa imi dau seama. plierea mea cu orice notiune de normal e desarta, si nu stiu ce vor face cu mine. mi-e atat de frica sa sar, de primul val pe care l-as atinge si care ar rupe raiul, mi-e frica de parca ar exista o insula pustie pentru mine pe care o vezi numai prin telegrame. mi-e frica pentru ca arat ca o fetita pe care nu vreau sa o fac sa sufere si nici sa ii opresc suferinta
http://www.veoh.com/......17MRPSENSQ

You, Oh swallow from the south...
... what is the way to your homeland?

Have the yellow narcisses
opened their petals...

...for the grain of rice
you were carrying?

| Alphawolf a răspuns (pentru NOname):

Da, stiu cum este sa ai zile negre, sa fii in durere si sa tot primesti lovituri. Insa chiar daca dedicatiile mele indica ceea ce ai zis, sau doar asta ai inteles tu din ele, important este ca eu nu am avut intentia de a te "lovi", si ca la mine in convingere nu esti nici pe departe asa cum ai descris tu. Te inteleg, stiu unde am gresit... dar nu a fost intentionat, doar graba si/sau obosela. Inca o data, mea culpa. Acum mai ramane sa te conving. Eu te cunosc doar prin ceea ce ai trasmis prin cuvinte, esti culta, optimista si calculata, exprimi un caracter placut, oferi sanse la toata lumea, ridici omul, esti o valoare. Mie mi-ai castigat increderea!
Tu, in convingerea mea, gandesti nu doar bine, ci foarte bine, iar pe o fata care gandeste foarte bine nu pot sa o vad (si) asa cum ai descris tu, nu s-ar pasui. La o fata care gadeste bine nu i se potrivesc alea... Problema ar fi la mine!
Varianta sincera si constienta nu e chiar exagerata. Nu cred ca gresesc(desi e posibil) spunand ca de la tine am invatat cel mai mult, esti un izvor de "sanatate". Fiereste am invatat si de la alte persoane, dar (foarte) probabil ca tu sa ma inspirat cel mai mult.
https://www.youtube.com/watch?v=zSmOvYzSeaQ

| Kaℓi explică:

Chiar daca e atat de frig
http://www.youtube.com/watch?v=0tdp4nrEBAg

| Kaℓi explică (pentru anonim_4396):

Http://www.youtube.com/watch?v=VYffGOMCcMQ&feature=related
Trebuie sa caut ceva optimist pentru tine :)

NOname
| NOname a răspuns (pentru Alphawolf):

Mulţumesc.

Cred că vulnerabilităţile au dus la neînţelegeri, iar neînţelegerile la vulnerabilităţi (simţindu-te poate şi tu pe undeva atins mai brutal, fără intenţia mea, şi reacţionând în consecinţă, dintr-un impuls de moment...semi-conştient).

...şi deşi argumentarea ta are perfect sens şi o apreciez, oricâte idei am împărtăşi, oricâte lucruri am avea în comun şi oricât de bună (per ansamblu) părere ai avea despre mine - care, apropo, e reciprocă -, tot pot fi şi puerilă, şi superficială, şi nesuferită...şi o ştiu foarte bine; deci, oricum am lua-o, tot ai dreptate şi nu ai de ce să-ţi ceri scuze.
Suntem ok, Alphawolf...şi e şi mâine o zi. : )

NOname
| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

: ) Suflet frumos.
(scuze că sunt mult prea epuizată pentru cuvinte acum; m-am rezumat la esenţiale)

| Kaℓi explică (pentru LegionarulRoman):

:)
Stiam eu ca esti un sensibil!;)
http://www.youtube.com/watch?v=E3Egdy4A2Zg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Kaℓi):

Suna ca mizeria

dust devil swept you away
my recollections are all that's left of you
swirl and sway without me
dust devil swept you away
whirling playful dancing
what's left of you
i should learn in this silent
horizon

https://www.youtube.com/watch?v=5Dyz95P4He4

bergman vorbeste despre demoni si nimic. cat de des vezi demonul nimicului? cand te parasesc gandurile mintea ta e complet goala, complet usoara, nu e dezamagit, e armonizator. si ce s-ar intampla daca nu ar fi pentru trei secunde?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Kaℓi):

Https://www.youtube.com/watch?v=LLind0W9eA4

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Words like violence
Break the silence
Come crashing in
Into my little world
Painful to me
Pierce right through me
Can´t you understand
Oh my little girl.

si eu sunt epuizat, jumatate de creier e nefunctional si cealalta jumatate abia de imi mai murmura ceva holy:)). saptamana trecuta am fost facut gay prin cluburi si prin drumuri spre casa. as fi reactionat daca n-as fi fost atat de extenuat si n-as fi vrut de fapt doar sa ma intorc acasa cu cealalta jumatate a creierului meu.
e teribil cand trebuie sa folosesti cuvinte, nu ma descurc deloc.ce spun eu intotdeauna iese prost. nu vreau sa imi fac cuvintele sa iti straluceasca, dar pentru ca nu gasesc cuvintele cu care sa vorbesc vorbesc in imagini. e atat de obositor sa exprimi profunzimi care sunt profunde prin atata neprofunzime pentru a fi exprimate in imagini. cred ca nici un om normal nu le-ar putea exprima prin cuvinte. ce nori avem pe creiere draga noname, trebuie sa ii punem in secvente!

https://www.youtube.com/watch?v=NXDKO9v8hSc&noredirect=1