| XatomisX a întrebat:

Nu stiu parca inainte se promova mai mult rock-ul prin anii 2003 2004 2005 adica dadeau pe mtv melodii rock pe multe canale imi amintesc cat asteptam sa difuzeze linkin parca sau korn laughing si metallica acum a murit de tot se difuzeaza numai tampenii straight face tranquilla si alte prostii numai zic de manele nu va e dor de copilaria aia?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce incerci sa dai timpul inapoi? nu are rost pentru ca toti mergem inainte indiferent ca ne dorim acest lucru sau nu. Cei mai multi oameni nu sunt indragostiti de rock asculta anumite trupe si piese rock si de aceea nu prea intereseaza pe nimeni acest subiect. Eu imi gasesc anumite piese care mi-se potrivesc sufleteste cat si nebuneste, nu imi place absolut tot rock-ul. Ne place si altfel de muzica nu numai rock. Vrem sa dansam suntem plini de viata. Si niciodata nu voi lua in p8la persoanele care au un stil anume sau asculta altceva decat ce se asculta la ora actuala. Eu ascult ce imi place indiferent de gen. Cat despre manele le ascult, nu balade. Mr Juve sau ceva de genul pe care poti sa te distrezi la maxim. Sunt sau nu ei cocalari dar stiu sa se distreze da-i incolo. Si pe rock poti face aceelasi lucru dar nah, nu este genul meu ineaparat. Sa nu crezi ca daca nu esti rocker sau goth esti un imbecil. Stii vorba aceea nu poti sa-ti dai seama de o carte dupa coperta. Incerci sa comunici daca nu merge iar cel din fata ta iti da senzatie de greata asta e, incerci sa racesti conversatia. Acum toate piesele se asculta online indiferent de gen. Apropo ai vazut ca totusi cei de la Utv promoveaza in fiecare luni Rock-ul de la ora 8 am impresia, nimeni nu a uitat de acest gen de muzica. Plus ca ai trait destul 2003, 2004, 2005 ani de muzica destul de buna mi-se pare, norocosul de tine.

| FearOfTheDark a răspuns:

Se uita tata pe mai multe canale si ma uitam si eu.Nu realizam atunci, aveam 4-5 ani.
Da' mai sunt zile cand dedica 1/2 ore pentru rock, da' nu e rock de calitate.
Nu regret ca s-au dus vremurile alea.E bine cu internetul asta...

| Lina1993 a răspuns:

Mie imi este dor. Dar tine minte, muzica cu adevarat buna trece testul timpului. O melodie rock de calitate o auzi si peste 20-30 de ani de la lansare si o asculti cu emotie in suflet (melodiile de la Scorpions, The Doors uneori sau chiar Metallica, am auzit recent pe la radio)
Asta este diferenta dintre muzica frumoasa si toate porcariile astea de cretinitati comerciale, pe care danseaza toti fandositii si care dispar la vreo luna, doua de la aparitia lor.
Vezi ca muzica buna a ramas pe Vh1 sau pe MtvRocks (daca prinzi canalele respective). Sau daca vrei posturi de radio bune, sunt Radio Guerrilla si Rock Fm. pup happy

| alinagyo a răspuns:

pacat, eu ascult numai pe net din pacate, oricum la tv nu mai e nimic interesant nu numai muzica rock sad