| maryanaruto a întrebat:

Oare de ce atunci can esti trist simpti nevoia sa asculti o melodie sad mie mi se pare ca ma ajuta sa ma descarc dau funda pentru cel mai bun raspunshappy

Răspuns Câştigător
| Mrrrrrrrrrrr a răspuns:

Pentru ca nu ai starea necesara pentru o alta melodie, sau un alt lucru... o melodie mai lenta, mai trista te ajuta sa te descarci daca esti o persoana melancolica, sau negativa si crezi ca se poate intampla ceva rau happy. uneori si fara sa fiu suparata imi vine sa ascult o melodie trista. depinde de dispozitie...
:*

6 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Pentru-ce te regasesti in aceea melodie, cel putin starea ta de spirit cu ritmul si ce exprima melodia.

| melyyy a răspuns:

Da...intradevar, si eu cand sunt trista simt nevoia sa ascult melodii triste dar nu intotdeauna imi ridica moralu :( de obicei cand vreau sa ma inveselesc un pic si sa ies din acea stare eu ascult:
All the american rejects -move along :D http://www.youtube.com/watch?v=-d07ZUqvjz4
pe mine ma ajuta sa ies cat de cat din acea stare :)
sau o alta melodie pe care o ascult cand vreau sa ma descarc este:
Avril Lavigne-Nobody's home :http://www.youtube.com/watch?v=ZzzAuaYx-XE

Un an nou fericit! :X

| noktambul a răspuns:

Eu can sunt trist nu simt nevoia sa ascult o melodie sad mie nu-mi ajuta sa ma descarc nu dau fundalaughing

| ddanaraluca a răspuns:

Pentru ca unii isi gasesc refugiul si alinarea in muzica, mai ales daca este vorba de o melodie de-a ta preferata, lenta, dragutahappy
si eu patesc la felhappy

| dolyan a răspuns:

Eu cred ca atunci cand ascultam o melodie trista, la suparare, simtim ca nu suntem singurii in greutati...mai sunt si altii, altfel nu s-ar mai fi facut atatea melodii triste.