| anonim_4396 a întrebat:

Poate cineva sa imi dea o tabulatura pentru soloul de chitara de la melodia "Cu tine" a celor de la Vama veche?

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

Te referi la cacareaza de la 4:12? http://www.youtube.com/watch?v=aHU7zMRxgm0 Pai daca te referi la asta, invata tata dupa ureche, e o pentatonica extrem de simpla (nu vreau sa par increzut, dar mi-ar fi rusine sa lansez un astfel de solo). Deci e extrem de simplu sa faci dupa ureche solo-ul asta, probabil n-ai m-ai facut asa ceva, dar porneste cu incredere in tine, asta daca vrei sa-l inveti ca taburi oricum nu gasesti. Daca nu eram super ocupat acum ii faceam eu tab. Daca nu o sa reusesti pana la sfarsitul verii sa-i faci tab(lucru imposibil pentru cineva cu 2 urechi), il fac eu, dar nu are rost, sunt convins ca orice vietuitoare cu 2 urechi il face in mai putin de jumatate de ora.

| anonim_4396 explică (pentru Thunderstruck):

As incerca sa il fac dupa ureche dar sunt destul de ocupat si nu prea cunosc notele, sunt incepator si imi ia ceva pana imi dau seama cum suna. vream sa nu ma complic foarte mult... multumesc oricum pentru sfat o sa incerc sa il invat dupa ce se termina scoala

| anonim_4396 explică (pentru Thunderstruck):

Daca te platesc imi faci tabul?

| Thunderstruck a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, scuze, as incalca mai multe principii de-ale mele, si nu pot.In continuare iti recomand sa incerci cu urechea, e foarte scurt solo-ul si lent.

| anonim_4396 explică (pentru Thunderstruck):

Si... Ce spuneai de tabul ala? big grin