| Anonimul00001 a întrebat:

Reggaeton = reggae e acelasi lucru sau sunt stiluri de muzica diferite?

Răspuns Câştigător
| Aneurysm a răspuns:

Hell no! Reggaeton e muzica (,) editata, naspa, cu elemente de hip-hop si cantata de libidinosi, cu curve langa ei care si-au dat cu ciocanul pe cur ca sa-l aiba mai mare, iar reggae is real music! Acea muzica (,) calma (am ceva cu cacofoniile azi.__. ), unde se aud pe fundal bass, chitara si sunetul delicat al instrumentelor de suflat, cu versuri inteligente (fara "SHAKE THAT ASS", prezente mai in intregul reggaeton) si voce softspoken, nu data prin mii de aparate ca sa fie editata.

If you want good music (reggae), listen to THIS
http://www.youtube.com/watch?v=nHsYdLpQnp4

1 răspuns:
| Mădă0611 a răspuns:

Reggaetonul e reggae + rap + ceva stiluri din america latina.
Daddy Yankee, Don Omar, Tito el Bambino [laughing], Rakim y Ken-y vs. thinking Shaggy, sa ziceam