| SynZeSaseTri666 a întrebat:

Rockul si Metalul sunt 2 stiluri diferite de muzica?

21 răspunsuri:
| DarinaLove a răspuns:

Metalul face parte din categoria rock-ului.Cu alte cuvinte, este un SUBgen al rock-ului; la fel ca si punk-ul.Dar se diferentiaza prin subgenurile care le au happy. Si metalul ca subgen are si el subgenurile sale.Rock-ul are o gramada subgenuri la baza..Peste 100

| M25M a răspuns:

Din ce stiam eu metalul este un subgen la rock-ului.

| KristalPop a răspuns:

Da.

| Iulian03 a răspuns:

Pai cam sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Total!

| MaskOfSanity a răspuns:

Metalul e un subgen al rockului, dar de-a lungul timpului s-au cam diferenţiat şi când spui "rock", se înţelege că te referi mai mult la alternativ, sau la rockul clasic. De aia se foloseşte aşa des expresia "rock şi metal".

| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

Dap. Sunt diferite. Ambele genuri muzicale au subalternele lor(stiu ca nu asta e cuvantul potrivit, dar nu imi vine nimic mai bun in minte. am un fel de lapsus). La rock e rockul alternativ, hard rock, punk rock...La metal e heavy metal, black metal, death metal, etc.

| lorenicamutu111222 a răspuns:

Sunt pentru ca metalul e mai nebunesc decat rockul.

| Rock_Andreey_1990 a răspuns:

Metalul e mai nebunesc.Rock este acela cantat de Iriss dar la metal nu poti face muzica de dragoste. uite aici metalhttp://www.youtube.com/watch?v=Wws7mnMewPw si uite aici rockhttp://www.youtube.com/watch?v=-pSUbrq84aE

| FearOfTheDark a răspuns (pentru Rock_Andreey_1990):

2 extreme.1D NU E NICI MACAR ROCK! E pop.happy

| FadetoBlack a răspuns (pentru Rock_Andreey_1990):

Slipknot nu e metal, e rock alternativ, iar one erection, e un rahat, nicidecum rock.

| FadetoBlack a răspuns (pentru Rock_Andreey_1990):

Şi da, sunt doua lucruri diferite.

| Indestructible a răspuns (pentru FearOfTheDark):

1D nu e nici măcar pop. E căcat comercial.

| FearOfTheDark a răspuns (pentru FadetoBlack):

Si eu ii zic tot One Erection laughing Pentru ca asta si e.

| FearOfTheDark a răspuns (pentru Indestructible):

Am zis la general.

| FadetoBlack a răspuns (pentru FearOfTheDark):

Într-adevăr.

| TheLordofSalem a răspuns (pentru FadetoBlack):

Psychosocial nu e rock alternativ. Slipknot cântă nu metal, heavy metal şi alternative metal care nu e tot una cu rockul alternativ. Probabil ştiai. Nu vreau să crezi că am spus-o cu titlul de reproş, dar aici ai facut o mică "greseala".

| FadetoBlack a răspuns (pentru TheLordofSalem):

Pfui da, Greşala meahee hee

| Rock_Andreey_1990 a răspuns:

Imi pare rau dar la rock am gresit linkul insa Slipknot este metal nu ai cum sa ma contrazici la faza asta

| ilinkilink a răspuns:

Da