Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Romania a cantat mai bine decat Austria la Eurovision, ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Ana94 a răspuns:

După părerea mea, România n-o să câştige niciodată la Eurovision, pentru că la acest concurs nu se votează valoarea melodiei, ci ţările vecine, ţările prietene etc. În fiecare an ţările din fosta URSS îşi dau între ele, ţările nordice îşi dau între ele, ţările din fosta Iugoslavie îşi dau între ele, ţările din Vest iar îşi dau între ele. România a avut melodii foarte bune cu mari şanse de reuşită în 2005, 2006 şi 2010, dar nu am ieşit mai sus de locul 3. Asta e, nu are cine să ne voteze şi pe noi. Şi anul ăsta eu spun c-ar fi trebuit să fim în primii 10, dar voturile geo-politice au existat iarăşi...

53 răspunsuri:
| cHimie13 a răspuns:

Nu poti sa compari 3 persoane diferite fiecare are tonul, vocea si melodia lui dupa mine nu ii dadeam voie unu travestit la un concurs prececum Eurovision deoarece aceasta femeie, barbat are vocea schimbata datorita operatiilor deci clar ca nu are voie.

| TheChocolate1 a răspuns:

A cantat de mii de ori mai bine big grin

| 4323693 a răspuns:

Cred ca nu