| Spiku a întrebat:

Sal TPUbig grin
am o intrebare.am 14 ani si vreau sa ma lansez in muzica de rapp(nu vreau sa-mi ziceti ca trebuie sa ma okup de skl si chestii din astea.am note destul de mari)si as vrea sa stiu o modalitate km sa ma lansez.imi dati niste sfaturi va rog? compun muzica cu versuri inventate de mine.si parerea mea e ca ma pricephappy astept ajutoru vostrubig grin multumesc

Răspuns Câştigător
| QuadruplePersonality a răspuns:

Incepe pe youtube. Daca nu ai posibilitate sa faci un mini vid, fa unul din poze cu tine (nu neaparat). Poate te descopera cineva si ia legatura cu tine smug.

Daca vezi ca esti ascultat, du'te la un club de muzica, karaoke ceva, nu stiu. Dupa poate da'i spectacole in cluburi sau la diferite sarbatori din orasul tau.
Daca n'ai noroc sa te gaseasca cineva si sa te lanseze pe piata, asteapta sa cresti mare si te lansezi singur happy

succes happy De abia astept sa aud de tinewinking.

6 răspunsuri:
| QuadruplePersonality a răspuns:

Uite ca eu n'am observat ca ai scris rapp laughinglaughing
Da lasa, nu e nimic grav, inveti pe parcurs happy
Eventual scrii niste versuri gen:
Vreau sa cant rap cu doi de p. oh go on

| Gizăz a răspuns:

Înainte ar trebui să ştii că rap se scrie cu un singur p. În rest pot spune doar: HAHAHAHAHAHAHA!

| Derye a răspuns:

Ti-am vazut avatarul... n'ai fata de televizor. Stai acasa >_>

| Flav a răspuns:

Nu stii nici sa scrii, ce rap vrei tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti niste instrumentale beton( BEATS) care suna Epic, vezi linkul asta http://www.2access.ca si pune voce pe ele

| Spiku explică:

Si inca ceva... unde pot sa-i dau un msj lu Nane pe facebook sau myspace.chestii din astea daca il stie cineva sa imi dea msj