| Dorinelll a întrebat:

Am o problema cu sunetul...nu se mai aude sunettul la boxe si cand dau pe sound recorder imi >apareSound Recorder cannot record or play back a sound device is not intalled. To install a sound device, go to Control Panel, click Printers and other Hardware, and then click Add hardware.Am incercat sa caut in Control Panel si sa caut Printers and other Hardware dar nu am gasit sad. Raspunsul care imi va rezolva problema va primi funda happy

4 răspunsuri:
| Mostesare a răspuns:

Intră în "Run" ---> aici scrii comanda "hdwwiz.cpl" ---> dai "Enter" ---> îţi apare "Device Manager" ---> dai dublu click pe "Sound, video and game controllers" ---> aici ar trebui să îţi apară driver-ul de sunet instalat ( dacă nu îţi apare, atunci înseamnă că ţi-au fost şterse controllere de sunet ).

Intră pe Google şi scrie driver-ul audio pentru seria plăcii tale de bază.
Ca să îţi găseşti seria plăcii tale de bază intră în "Run" ---> scrie "dxdiag" ---> apasă "Enter" ---> dai click pe "Yes" ---> pe prima pagină ( "System" ), pe la mijlocul paginii îţi apare "System Model", iar în dreapta seria plăcii.

Sper să reuşeşti să îţi rezolvi problema.

| Dorinelll explică (pentru Mostesare):

Am seria P4M266A-8235...IMI DAI SITE-UL DE UNDE SA DESCARC? Ca am cautat si nu gasesc

| Mostesare a răspuns:

O altă soluţie ar fi să intri în "Control Panel", secţiunea "System and Security".

Aici intri în "Windows Update" şi dai click pe "Check for updates" ( dacă este ).

Aştepţi până ce se termină căutarea iar apoi, dacă a găsit ceva, tu trebuie doar să dai click pe "Install".

Acum driver-ul tău de sunet ar trebui să se reinstaleze.

| Dorinelll explică (pentru Mostesare):

Nu gasesc (am windows xp)