| bobo_5362 a întrebat:

Acum nu radeti de mine dar nu stiu sa dansez pe muzica de discoteca...habar n-am adica dau eu acolo din trunchi dar... Pute-ti sa ma ajutati (nu imi ziceti sa ma duc la un curs ca momentan n-am bani, asa sa exersez eu acasa)

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DeeDee a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa te uiti la cateva videoclipuri cu muzica de discoteca si sa imiti miscarile dansatorilor, sau sa cauti pe youtube filmulete de la balul bobocilor sau baluri de absolvire de scoala/liceu si apoi sa exersezi in fata oglinzii. Oricum, ideea nu e neaparat sa ai miscari criminale, ci sa arate ca te distrezi si iti place sa dansezi. Siguranta o sa ti-o capeti oricum exersand. Succes^^

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Probabil ai si foarte putina incredere in tine. In orice in viata poti reusi daca ai incredere in tine. Si eu dansez execrabil dar am observat ca atunci cand nu imi pasa de parerea celorlalti si vreau sa ma distrez pur si simplu ma misc binisor. Incearca sa nu te gandesti ce spun ceilalti, pur si simplu distreaza-te. Urmareste si tu niste filmulete pe internet, analizeaza si tu pe ceilalti cand danseaza si incerci sa inveti niste miscari de baza.

| hamsterx a răspuns:

Pai ia`ti cateva melodii mai ritmate, priveste`te in oglinda si incearca sa faci anumite miscari pe care le-ai vazut prin videoclipuri.nu toti ne-am nascut invatati.si eu am invatat la fel, sincer...
ori, du`te la locul "faptei" in club sau disco si uita`te la ceilalti, e imposibil sa nu poti memora miscarile lor.nu trebuie sa dansezi profesionist la disco ai vazut si tu, sunt multi care nu se pricep, dar incearca prin dansul lor sa se exteriorizeze si sa se distreze.asadar nu sta incordat si incearca prin dansul tau sa le arati tuturor fericirea, pofta de distractie sau dc nu, chiar si o latura atragatoare de`a ta.nu`i greu.privesti,inveti,practici! te pup:* si bafta!

| myrazvy a răspuns:

Ce inseamna sa "stiu sa dansez"?, pentru cine vrei sa dansezi? nu trebuie sa dansezi pentru cei care te privesc ci pentru tine, poti dansa in orice fel, conteaza doar sa te distrezi, fa-ti singur dansul, dansul tau, nu copia pe nimeni, daca tie o sa-ti placa atunci e bine. O sa vezi ca daca sti sa te distrezi vei atrage de tine multi prieteni.

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

De obicei muzica se simte mai intai si abia apoi se danseaza. Spre exemplu, nu as putea nicicand sa dansez pe Prodigy(apropo, poate cineva?!)pentru ca nu inteleg ce bolmojesc aia acolo.Incearca sa descoperi intai care gen de muzica iti place, abia pe urma iti vei da seama ca de fapt poti sa dansezi daca "simti" ritmul.In mod normal, cand esti intr-un grup mai te "prostesti"pe acolo si incet-incet vine totul de la sine.Ca nimeni nu s-a nascut invatat...