| Anonimul3315 a întrebat:

Am o intrebare despre Pamant in calitate de muzica. Adica de ce lumea (cred ca mai mult in Romania nu stiu sigur) merge pe baza de muzica. Adica in 2012 a fost la moda Gangnam Style. Acuma in 2013 e la moda Harlem Shake. Adica nu inteleg. Daca in 2014 te vede cineva ca inca asculti Gangnam style incepe sa rada de tine. Ma refer de ce nu putem sa ascultam niciodata cea ce vrem fara sa vina cineva sa zica: Manelistule! Ba muzica aia merita calcaca in picioare! Inca mai asculti melodia aia? E veche de 2 saptamani! Sper ca ati inteles la ce ma refer si sper sa stiti sa imi dati un raspuns bun. Zic asta ca cred ca vam cam zapacit.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este vorba despre o mentalitate de rahat a tinerilor. Nu doar a celor din ziua de azi, e aşa de ceva ani. Se ascultă doar melodiile care sunt " la modă ", lumea e înnebunită după ele 2-3 luni, ca mai apoi peste un an când le aude din nou să spună " ce prostie de melodie ". Ce-i drept, n-am înţeles niciodată această mentalitate... poate de aia sunt unele melodii pe care le ascult de 12-13 ani şi tot nu m-am săturat/plictisit de ele.

2 răspunsuri:
| eliaclodia a răspuns:

Nu. Iar nu am inteles ce vrei sa spui. Dar nu conteaza. In calitate de muzica, Pamantul e tare priceput sa repete melodii vechi de miliarde de ani. Nu stiu cum si de ce s-a terminat cu melodiile dinozaurilor stravechi, dar stiu sigur ca nu dupa doua saptamani, dupa mii de ani, ei tot melodia preferata o repetau. Puteau sa moara de nervi orice alti dinozauri, fiecare o tinea pe a lui si buna.Cirip cirip cirip.http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=MAsMOHKMILU adica vezi tu, melodiile de imperechere ca sunt vechi sau noi, fiecare o tine pe a lui. Harlem sau Gangnam nu e pe limba mea.

| TheDifference a răspuns:

Asa e, dar daca asculti ceva vechi, gen Queen, Beatles, Metallica, Black Sabbath, Bob Marley si multi, multi alti nu o sa vina niciun manelist batut de soarta sa iti spuna ce asculti ma melodiia aia ca e vechie de secole. Aia ce asculta lumea pe la radio e muzica comerciala care e facuta pentru bani, e ascultata in prostie 2-3 luni maxim si apoi nu mai stie nimeni de ea.