| Rooobi a întrebat:

Salut am un prieten care vrea sa se apuce sa cante la chitara, dar este stangaci. Am auzit ca exista chitara speciala pentru stangaci este adevarat? Si daca dade unde se poate cumpara? Sau cum canta un stangaci la chitara la fel ca un dreptaci?

Răspuns Câştigător
| FearOfTheDark a răspuns:

Poti canta normal si daca esti stangaci.Am 3 prieteni stangaci care canta si au chitare obisnuite.Au invatat mai greu dar s-au obisnuit.
Si da, exista chitara pentru stangaci.

1 răspuns:
| Thunderstruck a răspuns:

Unde ai lasat logica atunci cand ai pus intrebarea? Gandeste-te ca 10% din populatie este stangace.Sa aproximam ca 1 din 10 oameni canta la chitara.Asta ar veni aproximativ 700 milioane de chitaristi, din acesti 700 de milioane, 10% ar fi stangaci.Ar rezulta ca in jur de 70 de milioane de chitaristi sunt stangaci.Sa zicem ca-s 50 de milioane.Tu ce crezi, exista chitare de stangaci, sau cei 50 de milioane de chitaristi stangaci sunt lasati pe-afara? O chitara de stangaci se poate cumpara de la un magazin de intrumente muzicale.