| SambotinA a întrebat:

Salut. Am un sistem 5.1 ce e drept mai vechi dar se aude foarte bine. problema e ca nu stiu ce s-a intamplat dar merg doar 2 boxe din 5 plus cutia de bass cand il conectez la telefon prin mufa jack sau la tv tot prin jack... Faza e ca daca bag un stick cu muzica in el merg toate 5 difuzoarele de rup.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nici telefonul nici televizorul nu scot sunet pe 5.1 ci pe 2.0 prin jack. Iti merge 5.1 de pe stick ca reda el direct sau conectat la un dvdplayer/pc ce suporta functia.

| OmBanal33 a răspuns:

Pentru televizor concteaza-te cu un cablu hdmi
pentru telefon, PROBABIL sa functioneze prin Bluetooth, asta nu stiu.

| Ganderoaica a răspuns:

Și la mine: cand conectez telefonul prin mufa jack nu se aud toate. Subscriu ce spune Wr3nch mai sus. De la asta e hiba, de la jack, fiindcă numai la atâtea boxe se distribuție sunetul.