| AndreiDoMino a întrebat:

Care este diferenta dintre chitara clasica si chitara acustica? Ma refer scot sunete diferite?

4 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Corzile difera, pot di corzi de metal sau din plastic, apoi forma, lemnul utilizat, chitara acustica are si o pata neagra pe ea. Eu iti recomand una electro-acustica. O poti folosi fara microfon. Bafta!

| MariaChrii a răspuns:

Aia clasica se auude mai incet decat cea acustica insa eu prefer clasic

| AllTogether a răspuns:

Foarte mare diferenta.Chitara clasica aduce un sentiment de caldura(esti incalzit de sunetele ei) pe cand cea acustica, de obicei e folosita la zdranganit...parerea mea

| BlizzardWoW a răspuns (pentru AllTogether):

Bravo alltogether asa este happy