| salajeanul a întrebat:

Salut, Harghita si Covasna au ramas ultimele judete ne-manelizate? Pentru ca ungurii nu asculta manele (va rog fara glume gen "ungurii asculta manele unguresti")

6 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Posibil,dar prea putin.Restul parca au innebunit, cand auzi manele pe strada iti vine sa fugi in lume.Intra-adevar,nu se asculta manele, in rest cantareti ca Dupla Kave sau Bunyos Pityu big grin, au melodii de calitate.
O zi buna!

| Ghost89 a răspuns:

Nu neaparat. de exemplu in orasul Balan, din judetul Harghita, se asculta manele in proportie de 90 la suta. Muzica maghiara, gen Kaczor Feri nu e manea ungureasca, e muzica, de folclor unguresc, si e chiar frumos uneori sa asculti asa ceva. Salutari din Harghita, Miercurea-Ciuc

| salajeanul explică (pentru Ghost89):

Salutari din Caras-Severin, eu sustin romanismul de acolo happy

| Ghost89 a răspuns (pentru salajeanul):

Eu sunt corcitura...mai bine zis hibrid laughing) stiu romana, maghiara, engleza si italiana la perfectiune...eu sustin toti oamenii..nu conteaza rasa, sexul..ci sufletul happy bafta!

| Skizzi a răspuns (pentru Ghost89):

In proportie de 90%!? Nici un prieten de-al meu nu asculta manele!

| splitt a răspuns:

Flegma asta de informatie so-nghiti tu! bozgor imputit, daca esti bozgor nu esti superior. luatias neamu' nomad in pu ..la sa ti-l iau de bozgor cu pretentii de intelectual. pe cand in spatiul carpato-dunarean erau atestate scrieri ungurii inca bantuiau in europa