| UnderKing a întrebat:

.Imi puteti spune si mie traducerea in Romana de la melodia
Bullet for My Valentine – All These Things I Hate? Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca o data iti spun la revedere
Lucrurile se intampla dar noi nu stim intr-adevar de ce
Daca se presupune a fi asa, de ce multi dintre noi ignora sansa de a rata?
Oh, da...
Rupt in bucati la cusaturi si visele mele pana la lacrimi (!?), nu simt aceasta situatie
Fugi si incearca sa gasesti un loc sigur in care poti sa te ascunzi
E cel mai bun loc unde poti sa te simti ca...
Mine...
Da!
Toate aceste lucruri pe care le urasc se invartesc in jur
Eu...
Da!
Doar inapoi inainte sa ma frang
Inca o data ma minti
De ce nu poti fi drept cu onestitate
Cand imi spui toate aceste lucruri in ureche, de ce nu imi spui mereu ce vrei sa auzi?
Oh, da...
Poarta-ti inima pe maneca (!?), fa lucrurile greu de crezut, nu simt aceasta situatie
Fugi si incearca sa gasesti un loc sigur in care poti sa te ascunzi
E cel mai bun loc unde poti sa te simti ca...
Mine...
Da!
Toate aceste lucruri pe care le urasc se invartesc in jur
Eu...
Da!
Doar inapoi inainte sa ma frang
Rupt in bucati la cusaturi si visele mele pana la lacrimi (!?), nu simt aceasta situatie
Fugi si incearca sa gasesti un loc sigur in care poti sa te ascunzi
E cel mai bun loc unde poti sa te simti ca...
Mine...
Da!
Toate aceste lucruri pe care le urasc se invartesc in jur
Eu...
Da!
Doar inapoi inainte sa ma frang
Stiu, unele parti nu suna foarte logic dar nu am stiut exact cum sa le traduc.Si da, am tradus-o singura. Sper sa apreciezi gestul. happy

| UnderKing explică (pentru anonim_4396):

Mersi

| UnderKing explică (pentru anonim_4396):

Auzi.daca ai putea sa-mi spui si mie cum as putea sa invat engleza? ...ca vreau neaparat sa invat
Daca se poate sa-mi spui si ce ''drum'' sa parcurg?

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnderKing):

Timpurile verbale sunt mai grele deoarece trebuie invatate si mai ales intelese.Cam cu asta ar trebui sa incepi. Vocabularul ti-l imbogatesti usor, eu de exemplu am reusit sa invat cuvinte noi folosindu-ma de melodiile in engleza.Traduceam cuvintele pe care nu le stiam din versuri apoi cand ascultam melodia imi era mai usor sa le retin.Dar cand traduci nu trebuie neaparat sa fie cuvant cu cuvant ci sub o forma cat mai logica.Am gasit si niste site-uri care ar putea fi de folos:
http://www.geekybrains.com/2013/02/best-websites-to-build-vocabulary.html

| UnderKing explică (pentru anonim_4396):

Okey....mersi mul xD

| UnderKing explică (pentru UnderKing):

Mult^