| clg a întrebat:

Salut.niste sfaturi.Cantam cand eram mic la orga, am prins ureche muzicala si acum am cumparat o orga, nu rea, dar nici buna. Fara suport d`ala de dischete, e simpla asa., fara prea multe acompaniamente.si stiu asa sa cant, simplu, dar nu stiu sa mai "imbogatesc" melodia...sa numai fie asa simpla... un sfat?! happy

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Depinde ce gen canti si ce stil ai de a canta.
Daca canti muzica usoara, trebuie sa folosesti ambele maini pentru a face acordurile pe stanga si melodia pe dreapta.
Da-mi exemplu de cateva melodii care le canti, si poate te pot ajuta.

| clg explică (pentru Ecea):

Pfoooa...deci...mai multe.astea usoare si mai vechi de cand eram mic.
drumurile noastre toate...etc.adam lambert whatya want from me.care se canta mai usoare.si nu stiu asa combinatii de note sau.nu sunt la un nivel mai sus.
dexteritate am cat de cat la mana dreapta.cant si cu stanga daca e.dar DOAR cu stanga.dar cu aman2 nu am acel. CEVA. happy
le pot Inventa sau Invata unele melodii sa le cant.
multumesc

| clg explică (pentru Ecea):

Care se canta mai lent, nu mai usor.scuze de exprimari happy