| AlExAlEx2000Bz a întrebat:

Salut TPU, am un sistem 5.1 Serioux ht5100c si am o nelamurire acest sistem are 2 intrari auxiliar? de exemplu eu in folosesc pe prima mufa unde scrie doar R, L si jos are intrari de 5.1 si daca il conectez pe FL FR si comut pe modul 2.1 se aud toate boxele daca il comut pe 5.1 se aud 2 boxe dar pe celelalte intrari nu functioneaza, deci sistem are 2 intrari auxiliare stereo ca as vrea sa il folosesc si la pc si tv?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, așa cum se vede are 2 intrari

https://www.emag.ro/......D8NRJBBBM/

| AlExAlEx2000Bz explică (pentru sierra1):

El jos are intrari pentru 5.1 dvd dar daca il dau pe modul dvd si dau pe comutare pe butonul 5.1/2.1 imi apare mod pro păi ce ar însemna modul pro? Ca il pot conecta si pe alta intrare auxiliară sa se auda cele 5 boxe ca nu inteleg?