| erabianleonard a întrebat:

Am un subwoofer de 250 w, taicamiu l-a cumparat si se aude destul de bine, sunt un pasionat al bassului si am vorbit cu el sa bagam ceva mai ridicat de 10, 000 Watts cu tot cu amplificator subwoofer si difuzoare bune, ce imi recomandati : 1. Ce fel de amplificator sau amplificatoare. 2 Ce fel de difuzoare pana in 250-300 w.3 Ce fel de subwoofer sau Subwoofere? Multumesc!

13 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Printre cele mai performante, JBL :
http://www.be-loud.ro/produse/Subwoofere_auto/JBL/

| erabianleonard explică (pentru Arthur):

Http://www.be-loud.ro/produse/Subwoofere_auto/JBL/GT5/GT5-12/, ce prere ai? imi cumpar 3 din astea le inchid ermetic si difuzoare + amplificator, ce zici sunt bune wooferele?

| Arthur a răspuns (pentru erabianleonard):

Sunt foarte bune. Eu am tot un JBL şi sunt foarte mulţumit, tremurpă toată tăblăria de pe maşină la maxim.

| erabianleonard explică (pentru Arthur):

Ma v-a ajunge cu tot cu difuzoare si tot cu ampf cm 4500 Watts, tremura ceva acololaughing?

| erabianleonard explică (pentru Arthur):

Dar, tu cati Watts ai?

| erabianleonard explică (pentru erabianleonard):

Si + ca eu imi pun pe cd numai melodii cu bass boosted.

| Arthur a răspuns (pentru erabianleonard):

Am unul care duce până în 1200W.

| erabianleonard explică (pentru Arthur):

Uita-te si mai sus la raspunsuri si raspunde-mi daca vreibig grin

| Arthur a răspuns:

Ai aici o staţie performantă şi nu prea scumpă : http://www.clubafaceri.ro/......96289.html
Reţine că banda de frecvenţe începe de la 5 Hz.

| erabianleonard explică (pentru Arthur):

Daca e sa imi pun 5000 watts, si pun melodii cu bass bost se aude cam de 7000? zi-mi tu cat

| Arthur a răspuns (pentru erabianleonard):

Cu 5000 W poţi da concert în aer liber. Cu 100 W adevăraţi poţi sparge geamurile într-o cameră de dimensiuni normale. 2 - 3 sute de waţi nominali îţi ajung fără probleme.

| ombladon a răspuns:

Se vede ca esti paralel cu sculele audio, mai bine apelezi la un profesionist...

| alexa12345678 a răspuns:

Habarnam! Da frumoasa caciula ...Robertbig grin