| Guti14Haz a întrebat:

As vrea si eu niste melodii rap, romanesti, cu niste instrumentale foarte faine. De exemplu ca la melodia "The Roots - Don't say nuthin" "sau Tech N9ne - Worldwide Choppers". Nu neaparat cu acestea, dar cam ceva de acest gen. Daca stiti si melodii rap romanesti cu aceste instrumentale cu atat mai bine.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| Ţîrdea_Adrian_1995 a răspuns:

Rapul adevărat în România este cântat de trupa Paraziții. Au si unele instrumentale pe care le vrei tu. Poti sa ascultii si Bazooka

| Guti14Haz explică (pentru Ţîrdea_Adrian_1995):

Mie personal nu-mi plac Parazitii. Prefer Sisu, Nimeni Altu, Rappa si altii cand vine vorba de rap romanesc, au ceea ce vreau eu sa aud intr-o melodie rap.
Instrumentalele cele mai faine mi se par insa ca le au ALAN & KEPA, dar le stiu multe melodii, si m-am cam plictisit de ele.

| Ţîrdea_Adrian_1995 a răspuns (pentru Guti14Haz):

Rapul nu se asculta doar pentru instrumental, pentru asta poți să asculți muzică fără versuri

| Guti14Haz explică (pentru Ţîrdea_Adrian_1995):

Stiu ca nu se asculta pentru instrumental si nici nu fac asta, dar o melodie rap suna si mai bine cand are un instrumental care rupe.

| Tomaegrele a răspuns:

E rap pe instrumental de trap: Cum o dau se numeste piesa