| Mihairzz a întrebat:

Doresc sa ma apuc de chitara electrica si as vrea sa stiu daca mai intai trebuie sa invat la clasica, sau pot trece direct la cea electrica?

4 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Daca tu vrei sa incepi pe electrica si iti permiti, atunci incepe pe electrica.Conteaza ce vrei si daca-ti permiti.

| MusicFromAvenue a răspuns:

Fiecar invata cum poate el. Daca vrei sa canti doar la electrica pune mai multi bani de o parte pentru cea electrica dar daca vrei sa inveti si clasica ca sa ai habar de oleaca de teorie muzicala pentru inceput poti sa iti iei si o chitara clasica. Nu trebuie sa ai cea mai scumpa chitara din prima ca de exemlu una clasica pentru incepatori este foarte buna si la preturi mai scazute ca asta: http://www.fly-music.ro/......c-set.html Daca vrei s canti la electrica ar fi de preferat sa iti iei o chitara electrica bunicica, si un amp destul de bun dar nu foarte puternic pentru inceput. In chitara electrica poti baga foarte multi bani datorita chitarii, efectelor si amplificatorului. Daca vrei mai multe sfaturi pentru modeluri de chitari electrice/ amplificatoare creaza o noua intrebare pentru ca este mult de vorbit. Bafta!

| DarkOne10 a răspuns:

Ai nevoie de experienta dar prima data incepe cu cea clasica asa zic eu
Multumesc!

| Thunderstruck a răspuns (pentru DarkOne10):

Unde-i logica? De ce sa inceapa mai intai pe clasica? Daca incepe pe electrica nu mai poate sa cante? Nu te inteleg, daca nu stii, nu te baga.