| Furti a întrebat:

Ieri am participat la un concurs organizat de Radio Romania Muzical si mna am dat raspunsul la intrebarea zilei, nu ma gandeam ca intr-adevar voi fi ales, dar se pare ca norocul mi-a suras big grin.
Insa cum nu ascult de mult acest radio nu prea stiu cum functioneaza lucrurile. Am castigat o invitatie dubla la concertul "Clasic e fantastic - cum sa intelegem muzica"... insa am unele neclaritati... invitatia asta e un bilet pe care ar trebui sa-l primesc prin posta/curier sau pur si simplu ma duc acolo si-mi confirm identitatea? nu am primit niciun apel telefonic sau mesaj prin mail. Si daca e invitatie dubla, pot sa mai aduc pe cineva cu mine?

FUNDAAAA!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Invitatia dubla inseamna ca poti lua un insotitor - pe cine doresti tu. Fiecare concurs are un regulament, iar pentru nelamuriri trebuie contactat organizatorul, adica Radio Romania Muzical, pentru a intelege exact cum stau lucrurile. Daca au site oficial, il poti consulta pentru regulament. Asa cum ai spus si tu, sunt doua posibilitati. Ori primesti invitatia prin posta, pentru a o prezenta la intrare (cred ca asa va fi, daca ai dat datele tale personale), ori esti trecut in evidenta lor si ti se va confirma la intrare accesul (putin probabil). Cel mai corect e sa suni si sa clarifici situatia, daca nu gasesti pe site informatiile necesare.