| Synox a întrebat:

Vreau să învăț să cânt la chitară, ar trebui să încep cu chitară electrică sau chitară acustică? Îmi place și rockul și folkul. Țin să menționez că nu știu notele muzicale și nici nu prea am urechea muzicală formată. Aștept păreri și argumente. Mulțumesc anticipat!????????

2 răspunsuri:
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Daca vrei sa canti folk atunci iti recomand sa achizitionezi o chitara acustica sau elctro-acustica. Pentru rock iti recomand o chiatra electrica Ibanez.

| Georgiana_Lucia_1996 a răspuns:

Buna! Pentru inceput mai bine incerci chitara acustica, si cel mai bine te duci la cursuri, e mai greu sa inveti singur mai ales ca nu ai urechea muzicala formata, eu am chitara de asta vara si tot ce am invatat sunt cateva acorduri si intr-o-ul de la niste melodii. Cel mai bine incerci sa faci cursuri si de asemenea sa iubesti instrumentul pe care il practici! Multa bafta!