| minel900 a întrebat:

Vreau sa imi raspunda un muzicant profesionist sau care stie. Cand acompaniezi un solist la orga inafara de a tine acordurile pentru cantecul potrivit ce trebuie? De exemplu la inceput cand zice " mi m " ce face la inceput. Si in timp ce ti e acordurile pentru acel cantec ce mai trebuie facut? Inafara de a canta melodia pe orga cand solistu se opreste? Multumesc frumos:* Cant la orga (cantece), am gasit un solist si de aceea vruiam sa stiu.

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Tine ritmul cu muzicantul nu o lua inaintea lui...e foarte importanta sincronizarea, eventual poti sa improvizezi atunci cand el iti da timp!