| Annamarie a întrebat:

Vreau sa invat sa cant la chitara...ma puteti ajuta va rog cu un site? ....plz

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru RockinLife):

Songsterr mi se pare mult prea complicat, ultimateguitar ajuta si el foarte mult, pe songsterr, nici nu prea stiu sa umblu, e mai de profesionisti, cel ce-a pus intrebarea vrea sa invete lucrurile de baza.

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru RockinLife):

Prefer tabulaturile pe note, sau alea mai simple de pe ultimateguitar, ca doar tot acelasi sunet iti iese, daca esti priceput.BTW,cauta un nume absolut memorabil: Alex Skolnick.Chitaristul din Testament.La 17 ani, omul asta rupea pe primul album al trupei.

| de_Muzica_Clubul_1989 a răspuns:

ClubuldeMuzica.ro ofera lectii de PIAN, CHITARA, VIOARA, CANTO si este deschis tuturor persoanelor, indiferent de varsta sau de nivel. Locatia este eleganta, profesorii sunt experimentati, deschisi la orice gen muzical si aveti BONUS cursuri de teoria muzicii si istoria muzicii.
Prima lectie este GRATUITA!

Pt mai multe detalii: http://www.clubuldemuzica.ro/
Inscrierile se fac telefonic la nr de tel: 0736 577 110