| oneofkind a întrebat:

Salut, vreau si eu sa imi iau un laptop, dar nu sti ce marca, sau ce este important sa aiba etc, ma puteti ajuta va rog?(dati-mi cateva exemple de laptopuri bune, dar nu ceva de genu Apple, si sa te astepti sa-ti dau funda, ca asta stiam si eu tongue )

Răspuns Câştigător
| marculescumihai a răspuns:

Cateva marci de laptopuri bune : Dell, Acer, Asus, Lenovo
Daca vrei sa-ti recomandam ceva de calitate stabileste un buget si spune pentru ce vrei sa il folosesti (gaming, filme, browsing etc).
Cat despre ce e important sa aiba. e destul de mult de vorbit.Trebuie sa iei fiecare componenta in parte si sa vezi daca iti convine daca e suficient de performanta ..trebuie sa te interesezi putin ...sau sa ai incredere in cineva care se pricepe.
Cateva sfaturi:
-alege un laptop dintr-un brand cunoscut(nu cumpara vreun noname)
-alege un laptop cu diagonala de 15, 6 ( e dimensiunea standard= e mai ieftina, si nu cred ca ai nevoie de un display enorm ci mai bine folosesti banii "economisiti" pentru performanta+ 15, 6 cred ca e perfect pentru un laptop)
-nu te grabii cu achizitia
-GANDESTETE PENTRU CE ANUME vei folosi laptopul
etc.

| oneofkind explică (pentru marculescumihai):

Pai sa vad filme, videoclipuri, jocuri, facebook, mess etc
vreau sa fie rezistent si sa aiba si memorie cat de cat, ma gandeam la 2500lei, este putin?

| marculescumihai a răspuns (pentru oneofkind):

E bine. Ce-ti recomand eu :
daca vrei Asus : http://www.pcgarage.ro/......-610m-2gb/
daca vrei Acer :http://www.pcgarage.ro/......inux-grey/
AMANDOUA sunt forte bune.Eu ti-as recomanda Acer-ul.Are placa video mai buna si ram mai mare ( 6 fata de 4 de la Asus)Procesoarele sunt la fel.In ceea ce primeste memoria (hardul) cel de la Asus este putin mai mare 750Gb fata de 500Gb.( amandoua pe 5400 rpm).
Alege ce vrei.Eu recomand accer-ul. Daca ti forte mult la memorie atuci ia Asus!

6 răspunsuri:
| Nikolas1 a răspuns:

.

| ShopAmerica a răspuns:

Sony, si nu e asa scump, daca il iei din SUA.

| Nebunu1996 a răspuns:

Zic sa iei DeLL e bun il am si eu bafta e tare laptopul

| pisicaalintata a răspuns:

Lenovo big grin