| Calin015 a întrebat:

Am o mica curiozitate... Imi poate spune cineva ce inseamna cuvintele sau frazele din versurile urmatoare:

"Jamelia, ca bu a te,
Kamelia, a ve a te,
Jamelia, habibi a me."

Cuvintele: "Jamelia"; "ca bu a te", " a ve a te" si "habibi a me"

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Sunt și melodii cu versuri în română, romgleză sau o combinație proastă între română și orice altceva pe care oamenii le ascultă. Ba mai mult, unii cred că au și mesaj.
Nu trebuie sa te întrebi de ce o fac. E ca și cum te-ai întreba de ce tipe care ar câștiga mai mult din prostituție apar la tv drept cântărețe sau neveste de fotbaliști.
Trebuie doar să râzi de ei, să te bucuri că ești cu o treaptă mai sus și să-ți vezi în continuare de viață.

2 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Așa ar trebui să facă un epileptic după ce-și injectează o cană de insecticid în venă.
Dacă există vreun om care poate asculta astfel de versuri ca pe muzică de audiție, cu siguranță e mai cretin decât un epileptic ce și-a injectat insecticid.

Când vezi astfel de versuri, doar râzi 10 secunde de cât de penibili sunt ăia de le cântă, cât de cretini sunt ăia care le ascultă și treci mai departe. Dacă deja ajungi sa-ți pui întrebări despre ce înseamnă, e clar că ai o viață mai plictisitoare decât a unui melc închis în cochilie.

| Calin015 explică (pentru Wøodenpints):

Prietene, eu nu am spus ca o ascult, nici ca mi-ar placea. Ba din contra, urasc majoritatea melodiilor "moderne". Nu ti-am cerut parerea referitor la melodie... eu am cerut doar explicatia versurilor. Sunt constient ca majoritatea pieselor moderne au cuvinte jalnice ("Jameia", "Marabou") dar vreau sa stiu ce inseamna, nu neaparat pentru ca mi-ar placea, doar ca mi se pare foarte stupid ca lumea asculta ceva ce nici nu stie ce inseamna. Iar despre viata mea, posibil sa fie plictisitoare, dar uita-te intai la tine, iti petreci ziua raspunzand la intrebari, ceea ce nu e rau, rau e ca nu ai ce face doar sa critici o intrebare si viata unui om pe care nu il cunosti.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Calin015):

Sunt și melodii cu versuri în română, romgleză sau o combinație proastă între română și orice altceva pe care oamenii le ascultă. Ba mai mult, unii cred că au și mesaj.
Nu trebuie sa te întrebi de ce o fac. E ca și cum te-ai întreba de ce tipe care ar câștiga mai mult din prostituție apar la tv drept cântărețe sau neveste de fotbaliști.
Trebuie doar să râzi de ei, să te bucuri că ești cu o treaptă mai sus și să-ți vezi în continuare de viață.