| IIRavenclawII a întrebat:

Salutare TPU

As dori, daca se potae, o lista cu ceva melodii care se bazeaza foarte mult pe insrumental (folk rock, viking metal, sau ceva care suna ca o "incantatie")
Exemple:
ELUVEITIE - Inis Mona
Two Steps From Hell - United We Stand, Divided We Fall
Ensiferum - Smoking Ruins
https://soundcloud.com/leagueoflegends/voxos-samus (la asta ma refeream cand am zis de "incantatie")

Trupe care se exclud (pentru ca le stiu cantecele deja, si caut ceva nou):
Cele de mai sus, Nightwish, Dragonforce, (clasicele ac/dc, g&r a7x, iron maiden, sabaton, FFDP, sistem of a down, pantera)

Please and Thank You.

3 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Pagan metal-Gleipnir

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Two Steps from Hell nu-i trupa.
Te referi la celtic, scrie pe youtube celtic rock, folk metal, medieval music, vei gasi destule. Sunt scotiene, irlandeze si scandinave. Pe google cauta la fel si adaugi "bands".

| Zamolxe777 a răspuns:

Iti recomand Ex Deo(epic roman death metal), Nile (egyptian death metal), Horus(formatie romaneasca, oriental death metal), Melechesh ( mesopotamian black metal).E altceva de ceea ce asculti tu, cred, dar merita, crede-ma! Atata timp cat esti deschis/a la alte genuri.