| 69LightAfterDark69 a întrebat:

Salz! Eu am o trupa rock, toti avem instrumente, avem tot pana si cantece compuse, eu sunt solista, si nu am idei cum am putea sa ne lansam... asta e visul nostru. Dupa parerea mea suntem talentati eu am fost la canto 4 ani si la chitara 2 ani. imi puteti da idei? Va roog( cea mai buna idee primeste funda)

Răspuns Câştigător
| Wolfsz a răspuns:

Pai simplu. Incepeti cu o reprezentatie accesibila, spre exemplu cantati la liceul vostru (banuiesc ca sunteti la liceu) si o sa va faceti cunoscute intr-un anumit cerc de persoane. Promovati-va cat puteti, cautati posibilitatea unor concerte mai mici prin cine stie ce pub din orasul vostru, cantati la zilele a diferite licee. Incet, incet, o sa va faceti remarcate si pentru a iesi din statutul de trupa care canta doar pentru 'spe prieteni, organizati-va si cantati in deschiderea altor trupe, intai locale, apoi puteti spera mai departe sa ajungeti open act pentru formatii mai cunoscute care trec prin orasul vostru. Inscrieti-va la diferite concursuri, competitii de trupe, cu ajutorul carora va puteti face cunoscute la scara mai larga. Puteti, de asemenea, sa faceti schimb de idei cu alte trupe tinere care s-au facut remarcate si "sa invatati meserie".
Tin sa va intreb...De unde sunteti si ce gen abordati? happy

8 răspunsuri:
| EnterSandman a răspuns:

Eu cred ca vas putea ajuta,spuneti-mi ce gen cantati, si de unde sunteti, si daca aveti si niste demouri sa imi dati si mie sa vad cum se aude happy

| DEBrown a răspuns:

Cel mai usor mod de a va lansa e sa luati legatura cu o trupa destul de cunoscuta care are concerte si sa cantati in deschiderea lor. De exemplu trupa Phenomenon, o trupa de tineri, au inceput cam de la 14 ani sa cante in deschiderea concertelor de la Phoenix.

| melyyy a răspuns:

Inregistrati-va si voi cantand si postati pe youtubewinking
sau
vorbiti cu profesoara de muzica poate va ajuta ea
sau
cantati si voi la zilele de nastere a unor prieteni (mai scoate-ti si bani din asta)
sper ca te-am ajutat :*

| ZeldaSay a răspuns:

Cauta o casa de discuri.depinde in ce oras stai. daca ai gasit casa de discuri nu trebuie decat sa va asculte daca le place de voi.sunteti.norocosiwinking.Daca nu gasesti casa de discuri. cauta pe net.inregistreaza cateva cantece bune si.trimitele.winking. Bafta.imi place ce vrei sa faci.:*...Eu st din buzau.cam asta vreau si eu :*

| PitikBhaa a răspuns:

Eu zic sa intri pe google sa te interesezi despre un studio de inregistrare unde puteti inregistra si sa faceti un sidiu. Dupa ce ati terminat contactati o persoana vedeta de la noi din tara (in nici un caz vreun manelist) si sa luati mai multe detalii.

| maduioana a răspuns:

Inregistrati'va cantand si postati pe youtube... poate un manager va va vede...sau ducetiva la casa de discuri si inregistrati un cd

| 69LightAfterDark69 explică:

Cantam rock, pop-rock.

| cristinelbc a răspuns:

Eu as zice sa puneti o melodie pe youtube ca justin bieber si poate va ia cineva