| anonim_4396 a întrebat:

Slipknot sau System of a Down? De ce?

13 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Stone Sour.Adica cealalta trupa a lui Corey Taylor.Jim Root de la Slipknot, parca a zis odata, un mare adevar : "Slipknot e locul unde Corey isi varsa nervii, violenta si ura, iar Stone Sour e locul unde-si varsa firea emotiva".Si a iesit chiar o chestie buna la Stone Sour.M-am gasit si eu sa fiu Gica Contra.Normal,din astea doua as alege SOAD,per ansamblu, desi cea mai buna melodie vine de la Slipknot (Vermillion), doar pentru ca sunt mai diversi, anti-sistem si nebuni, in sensul bun.Slipknot au lirica fumata, oricum ai da-o.Pe instrumentale sunt aproape la fel de buni ca SOAD.Tu totusi asculta Sfanta Treime de la SS, adica Bother, Hesitate si Taciturn.

| Holocaust a răspuns:

System of a Down.
Imi place mie mai mult, de-asta.

| Woodenpints91 a răspuns:

SOAD. Sunt ceva diferit şi original. Slipknot sunt o labă pentru adolescenţi.

| bloodyhell a răspuns:

Sau

| RockNbeer a răspuns:

Soad,pentru ca au cateva melodii care imi plac, in timp ce cei de la slipknot mi se par penibili.

| KristalPop a răspuns:

Slipknot.
Fiindcă... nu ascult deloc System of a Down.

| anonim_4396 explică (pentru KristalPop):

Du-te la medic, daca nu asculti System of a Down laughing

| KristalPop a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai ceva probleme în legătură cu ce ascult eu?

| anonim_4396 explică (pentru KristalPop):

Nu, am facut o gluma nevinovata, imi cer scuze daca te-a deranjat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea îmi place Slipknot, dar adevărul e că nici nu prea i-am ascultat. Nici nu am de gând să o fac. Aleg System of a Down. Au un stil interesant.

| Ƨirenia a răspuns:

Slipknot.
Au instrumentale care ma innebunesc, efectiv.
Si au subiecte mai pe placul meu.

| LanaSpectrum a răspuns:

SOAD,pentru ca ii ascult de mai mult timp si au mai multe piese care imi plac. De la Slipknot nu ascult decat 2 (Wait and Bleed si Scissors) si nu sunt asa de buni. Pur si simplu nu-s pe gustul meu. Deci, System Of A Down, piesa lor "B.Y.O.B" este geniala. Regards!

| SymphonyOfDestruction a răspuns:

SOAD pentru ca imi plac cateva piese de la ei. slipknot mi se par amuzanti.