| Correy a întrebat:

Solist. caut trupa metal. sunt fan inrait Pantera... n-am niciun fel de experienta in ceea ce priveste muzica. sunt nou in domeniu insa am voce si sange-n pipota. Sunt doar curios sa vad daca cineva ar fi interesat.

4 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

De unde esti? (judet)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Correy, cel cu sange-n pipota, fan inrait Pantera vrea sa ajunga intr-o trupa doar pentru ca el crede ca stie sa cante dar nu are habar teorie muzicala. Hilar. Teoria muzicala este alfabetul oricarui muzician. La felul cum ne-ai adresat intrebarea as crede ca esti unul dintre sutele de adolescenti ce viseaza la inefabil DAR nu ma pronunt, nu te judec. Sunt curioasa: cati ani ai?

| Thunderstruck a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema nu e ca nu ar sti teorie muzicala, dar nu a mentionat la ce instrument canta, cati ani are, de unde e, si alte detalii extrem de importante, cine-l mai crede pe el acum? Ai dreptate in mare parte, la faza cu teoria muzicala, dar am auzit mituri despre zeci de muzicieni care n-ar fi stiut teorie muzicala aproape deloc, Hendrix, de exemplu, acum nu stiu daca e adevarat, dar studiindu-i melodiile, nu ai avea nevoie de foarte multa teorie, ci de o tona de talent, dar asta e un caz izolat. Nici eu nu stiam teorie muzicala cand mi-am format prima trupa, dar ghici ce, cantam multe melodii de la Malmsteen, Vai, sweep-uri in stilul lui Petrucci(n-am avut rabdare sa-i invat vreo melodie lui astalaughing ).Dar mi-a fost foarte usor sa invat, pentru ca se aplica foarte usor pe melodiile invatate. Dar in mare parte ai dreptate...

| Correy explică:

Cluj.