| Ionut_Ionut_1990 a întrebat:

Stie cineva ce fel de boxe, sistem home cinema sau mini hi fi se aude precum castile celea micute de la Sony Ericsson walkman(cele cu dopuri de cauciuc) ma refer la claritate bass etc va rog

Răspuns Câştigător
| NYK4u a răspuns:

Sunt multe modele care se aud si ca bass/claritate poate si mai frumos ca ce auzi in acele casti.Eu am pe auto sistem care depaseste foarte mult ce se aude in acele casti(statie blaupunkt 1000w, subw Jbl 1000w plus 4boxe). poti incerca un sistem home cinema de la Sony.

5 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Nu inteleg ce relevanta are comparatia. Ca si cum castile ar fi nu stiu ce referinta sau apogeu sonor. Mai bine specifici ce cauti, pentru ce cauti, unde le conectezi si ce buget ai.

| Ionut_Ionut_1990 explică (pentru Utilizator1234):

Ma refer bla claritate bass si cu magnet de neodim

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Ionut_Ionut_1990):

Iti bati joc de mine? Castile acelea au claritate si redau frecventele joase corect? Nu cred ca ai ascultat prea multe casti/sisteme audio la viata ta.

| Ionut_Ionut_1990 explică (pentru Utilizator1234):

Acestea is boxe cu magnet de neodim au o claritare belea.Da intr-adevar redau frecventele joase iar mie imiplace ce frecvente joase redau asa sa caut un sistem ca sa se auda subwoferu cauta numa Sony sa fted

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Ionut_Ionut_1990):

Mai invata putin ce inseamna claritate si muzicalitate, asculta niste bookshelf-uri de calitate si apoi mai vorbim. Cu Sony (orice Sony) vei avea mobila cu zgomote si o cutie care bubuie. Nici pe-aproape sinonimul calitatii si al muzicalitatii.